Jasełka przedszkola w Osiedlu Niewiadów

Jasełka przygotowane przez przedszkolaków z Osiedla Niewiadów odbyły się w tym roku na scenie Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe. I dobrze, ponieważ zarówno występujący, jak również oglądający szczelnie wypełnili salę widowiskową. Część artystów była oszołomiona oprawą, wielkością sceny i imponującym oświetleniem i trema ścisnęła za gardło. Ale na krótko. Mobilizacja ze strony pań wychowawczyń okazała się skuteczna.

Rodziców i zaproszonych gości, między innymi wójta Artura Pawlaka, powitała dyrektor przedszkola Anna Żak. Przedstawienie, w którym wzięły udział wszystkie grupy, od maluszków do starszaków, tradycyjnie tym starszym przypomniało, a tym młodszym pokazało cud Bożego Narodzenia. Jak przystało na jasełka, znalazły się w nim aniołki, królowie, niesfornych diabełki i przedszkolaki, które składały hołd narodzonemu Dziecięciu. Roztańczone i rozśpiewane dzieci zapomniały o wcześniejszym stresie i dały z siebie wszystko, żeby poruszyć i wzruszyć widzów siedzących przed sceną.
Dostały za to wielkie brawa. Podsumowując występ i dziękując władzom gminy, dyrektor Anna Żak szczególnie podziękowała dyrektor GOK Katarzynie Rutkowskiej-Bernackiej za udostępnienie sceny ośrodka i pokierowanie oświetleniem spektaklu. Wójt mówił, że kolejny raz jest zachwycony poziomem przygotowania dzieci i poprowadzeniem przez panie przedszkolanki całej ekipy aktorskiej. Złożył przy okazji serdeczne życzenia zdrowych i pogodnych Świąt pełnych ciepła i miłości oraz wręczył świąteczną bombkę.
Na koniec wspaniałą niespodziankę sprawili harcerze "Pantha Rei" z Niewiadowa. Podzielili się z przedszkolakami Światełkiem Betlejemskim, które przybyło z samej Groty Narodzenia Pańskiego. Piękne zakończenie spektaklu i rozpoczęcie finiszu duchowych przygotowań przedświątecznych.

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera