Wystawa rękodzieła Henryki Łuczyńskiej

W czwartek 17 grudnia o godz. 15.00 swoje hafty pokazała na wystawie w GOK pani Henryka Łuczyńska z Ujazdu. Jak mówi sama: 
"Rękodziełem zajmuję się od najmłodszych lat. Pasję tę przekazała mi moja mama, bardzo znana w okolicy i nie tylko, krawcowa. Swoje umiejętności udoskonalałam w szkole, na lekcjach prac ręcznych. Wówczas zajmowałam się różnymi rodzajami haftu. Jednak najbardziej intensywnie haftowałam już jako emerytka, żeby pożytecznie korzystać z wolnego czasu. Tak dzieje się do dnia dzisiejszego.
Wśród moich prac znajdują się rękodzieła wykonane na szydełku i hafty richelieu, a także serwety, obrusy, poszewki na poduszki ozdabiane zwykłym haftem wykonanym kordonkiem i muliną.
Na wystawie prezentuję dwa spośród robionych przeze mnie obrusów (a dokładnie - dopinki do obrusów) robionych z przeznaczeniem do kościołów i kaplic (między innymi Kaplicy Sejmowej i Kaplicy Zawierzenia w Radiu Maryja). Prezentuję również zdobione bieżniki, serwetki w różnych wzorach i kształtach a także formy drobniejsze takie jak haftowane gwiazdki i kolorowe, wielkanocne jajka."
Na spotkaniu były koleżanki z chóru GOK i zespołu Łucy-Babki, ponieważ artystka występuje w nich obu. Oprócz dyrektor GOK Katarzyny Rutkowskiej-Bernackiej zjawił się również wójt Artur Pawlak, który gratulował pani Heni, podziwiał wystawione prace i wspólnie z zespołem śpiewał pieśni ludowe z repertuaru Łucy-Babek oraz kolędy z okazji zbliżających się wielkimi krokami Świąt.

 

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera