Rodzina z Lipianek prosi o pomoc

W środę, 9 grudnia, tuż przed godziną 18.00 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Lipiankach (gmina Ujazd). Na miejsce zadysponowano 6 zastępów straży pożarnej po dwa z OSP Ujazd, OSP Przesiadłów oraz JRG Tomaszów Mazowiecki, pogotowie ratunkowe i policję. 

Pomimo szybkiej akcji cały dom błyskawicznie objęły płomienie. Strażacy w celu dostania się do płonącego poddasza musieli wycinać otwory w blaszanym poszyciu dachu i pomagali wynosić wyposażenie z pomieszczeń jeszcze nie zajętych przez płomienie..

Po opanowaniu ognia rozpoczęło się kilku godzinne dogaszanie. W tym czasie przybył na miejsce Wójt Gminy Ujazd Artur Pawlak, który zorganizował zadaszenie dla wyposażenia domu, które przetrwało. Płomienie strawiły prawie cały dom, a straty są bardzo duże.

Dom był świeżo wyremontowany. Zrozpaczeni mieszkańcy zwrócili się do ludzi dobrej woli z apelem, który publikujemy poniżej i przyłączamy się do ich prośby. 
POMÓŻCIE!

***

"W zeszłą środę, 9 grudnia, spalił się doszczętnie nasz nowo zamieszkały i świeżo wyremontowany dom. Cieszyliśmy się nim przez 2 miesiące... W wyniku pożaru zostaliśmy dosłownie bez dachu nad głową, spaliły się wszystkie nasze dokumenty, ubrania i pamiątki oraz wyposażenie domu. Zostaliśmy z niczym. Ogrom zniszczeń może Wam ukazać kilka zdjęć parteru i poddasza mieszkalnego, które zamieszczam poniżej.
Zamieszkaliśmy kątem u moich Rodziców, w związku z czym na każdą pomoc rzeczową po prostu nie mamy miejsca. Na pewno za jakiś czas będziemy potrzebować pomocy prawnej i kontaktów w branży budowlanej. 
Ciężko mi o to prosić, ale zwracam się do Was wszystkich z prośbą o pomoc finansową. Dla wszystkich, którzy mogliby i chcieli nas wspomóc, podaję numer swojego konta bankowego:

46 1240 1545 1111 0000 1151 3784

Katarzyna Madej

Chcemy odbudować nasz dom i dziękujemy wszystkim, którzy już nas wsparli, wciąż wspierają i stawiają do pionu w każdym momencie.

http://tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl/…/pozar-w-lipianka…

Bardzo proszę o udostępnianie powyższej informacji, aby dotarła do jak najszerszego grona ludzi dobrej woli".

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera