Mikołajów Ci było wielu

12279069_1111854928834108_7922631828662359193_n.jpeg                                  12347735_1111855012167433_5572470988574924987_n.jpeg                                        12359865_1111854882167446_9184107189590091956_n.jpeg

Mikołajów Ci było wielu czyli mikołajki w ZS w Osiedlu Niewiadów.
Mikołajki przypadały jak zwykle – 6 grudnia. My z przyczyn od nas zupełnie niezależnych, dostosowawszy się do kalendarza, obchodziliśmy je grudnia 7 czyli w poniedziałek. Nieodzowną postacią „święta prezentów” jest oczywiście Święty Mikołaj, a było ich – Mikołajów kilku, żeby nie powiedzieć zatrzęsienie. Ale o tym za chwilę. 
Mikołajki były okazją do zgromadzenia wszystkich uczniów Zespołu Szkół w holu głównym 
i wyczekiwaniu na prezenty. Ale, żeby się nie dłużyło podsumowaliśmy kilka konkursów. Pierwszy 
z nich, organizowany przez P. Agnieszkę Krok i P. dyr. Renatę Andrzejewską dotyczył wizerunku misia, 
a dokładnie pluszowego misia z okazji jego – misia święta. I tu pojawił się Mikołaj Pierwszy, nazwijmy go Mikołajem Dyrektorem dla porządku.  Nagrody, pamiątkowe zdjęcia i Mikołaj w tle. Chwilę potem mikołajki właściwe czyli impreza organizowana przez Śnieżynki Języków Obcych. Śnieżynek przekazały laureatem konkursu na angielsko i niemieckojęzyczną kartkę pocztową stosowne nagrody. Młodzież zaśpiewała kolędy i pastorałki typowe dla Wielkiej Brytanii i Niemiec w oryginalnej wersji językowej oczywiście. W tle świątecznej, angielskiej piosenki pop, śpiewanej przez Śnieżynkę Pieśniarkę,  Mikołaj wraz ze Śnieżynkami Języków Obcych zaprezentował sobie tylko znana choreografię taneczną.
I tu pojawił się Mikołaj Drugi, zwany Mikołajem Wójtem lub Wójtem Mikołajem.  Wywołał aplauz wśród dzieci i młodzieży, która głośno skandowała Mikołaj, Mikołaj. Wójt Mikołaj zwrócił się do zebranych pytając o stan ich grzeczności. Niemal jednogłośnie zebrani stwierdzili, że grzeczni byli,  a jakże! 
Mikołaj Wójt na tak jednoznaczną odpowiedź stwierdził, że ma dla wszystkich zgromadzonych prezent z tych z kategorii extra. Poprosił Mikołaja Trzy i Cztery zwanych popularnie Mikołajami 
z Polskiej Chaty w strojach cywilnych, ale z duszą mikołajową na pewno, o wspólne wręczenie przygotowanego prezentu. Jak się okazało Mikołajowie Dwa , Trzy i Cztery przekazali młodzieży wspólnie ufundowaną mobilną tablicę multimedialną czyli taką, którą można dojechać do każdej klasy, o dowolnie wybranej godzinie. Mikołaj Jeden podziękował Mikołajowi Wójtowi oraz Mikołajom z Polskiej Chaty za przekazany prezent. I tu nastąpiły gromkie brawa.
Mikołaj Wójt wraz z Mikołajem Dyrektorem udali się wkrótce do poszczególnych klas i za wierszyk, piosenkę, kolędę czy też prawidłową odpowiedź na pytanie „co to jest gołoledź” obdarowali wszystkich uczniów słodkimi podarkami. Wsparcia udzielały Śnieżynki Rady Rodziców. 
I tak po dwóch godzinach wszystko wróciło do normy…
W poszczególnych rolach wystąpili:

  • Mikołaj Wójt – P. Artur Pawlak
  • Mikołaje z Polskiej Chaty – P. Anna i Marcin Chmielewscy.
  • Śnieżynki Języków Obcych – P. Paulina Pryczek i P. Magdalena Karp – Kuta
  • Śnieżynka Pieśniarka – Maja Korzeniowska
  • Śnieżynki Rady Rodziców – P. Agnieszka Stoś, P. Agnieszka Świtek, P. Anna Sęk.

W roli uczniów i nauczycieli ZS w Osiedlu Niewiadów – uczniowie i nauczyciele ZS w Osiedlu Niewiadów.
I piszący te słowa Mikołaj Dyrektor – Jarek Kaczorowski. 
UF!, nawet nie wiecie jak w tym czerwonym futrze potrafi być gorąco. OHO, HOHO, HO…..

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera