Native speaker in our shool

English_Teaching_logo.jpeg   logo_Fundacji_NIDA.jpeg   Logo_PAFW_1.jpeg

DSC02843.jpeg    DSC02845.jpeg

W środę 18 listopada w Zespole Szkół w Ujeździe gościła Julianne Parayo – absolwentka wydziału muzyki oraz literatury na Uniwersytecie Santa Clara w Stanach Zjednoczonych, pracownik Wydziału Lingwistyki Stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim, człowiek o wielu zainteresowaniach i pasjach, osoba zakochana w polskiej kulturze. Zaproszona przez nauczycielkę języka angielskiego Panią Ewelinę Grzelkę Julianne zawitała do szkoły w ramach działań "Native speaker in our shool". 
Pełna energii Julianne od razu znalazła wspólny język z uczniami od pierwszoklasistów ze szkoły podstawowej po uczniów trzeciej klasy gimnazjum. W związku z szerokim wachlarzem pasji i zainteresowań Julianne okazała się być inspiracją i motywacją zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. W spotkaniu z Amerykanką uczestniczyło ponad 80 uczniów, w tym grupa uczestników projektu „Sing, dance, learn – bajkowy świat języka angielskiego” programu English Teaching  realizowanego przez  Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA. 
 Uczniowie, pod opieką koordynatora projektu Pani Eweliny Grzelki, są właśnie w trakcie przygotowywania spektaklu muzycznego, tak więc spotkanie było tym cenniejsze, iż z racji posiadanego wykształcenia Julianne udzieliła młodym wokalistom wielu profesjonalnych rad.
Ogromny zachwyt wzbudziła również prezentacja przygotowana przez Gościa. Uczniowie z  zainteresowaniem wysłuchali opowieści Julianne o codziennym życiu w Stanach Zjednoczonych. Podczas dyskusji okazało się, że nastolatków z USA i Polski dzieli co prawda mnóstwo kilometrów, ale wiele jest rzeczy, tematów i zainteresowań, które ich łączą. 
Julianne, na prośbę uczniów, zaśpiewała wzruszającą filipińską pieśń, w zamian uczniowie zaśpiewali dla niej utwór w swoim ojczystym języku. Razem natomiast wykonali „When the Saints Go Marching In” - popularną pieśń gospelową.
W wolnej chwili Julianne zwiedziła szkołę i poznała nauczycieli. Spotkanie z nią zrobiło na uczniach i pracownikach szkoły ogromne wrażenie, a możliwość ucięcia sobie „small talks” z rodowitą Amerykanką było niepowtarzalną okazją do wykorzystania języka angielskiego w „naturalnej sytuacji”.

 

21
marca czwartek
imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira

Najbliższe wydarzenia:

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera