Co nowego w niewiadowskim przedszkolu?

20151109-094828-1-big.jpeg   20151109-095124-big.jpeg   dsc-0028-med.jpeg   dsc-0031-big.jpeg   dsc00778-big.jpeg   dsc00783-big.jpeg

Dzień Edukacji Narodowej to doskonała data, aby do społeczności przedszkolnej przyjąć nowych członków. Właśnie od Pasowania na Przedszkolaka zaczęto to święto w Osiedlu Niewiadów. Maluchy na początku pochwaliły siętym, czego nauczyły się przez pierwszy miesiąc, a następnie złożyły przyrzeczenie. Na pamiątkę tej uroczystej chwili otrzymały dyplomy oraz odznaki "JESTEM PRZEDSZKOLAKIEM". Na koniec dzieci z grup starszych wierszem, piosenką i tańcem podziękowały wszystkim pracownikom przedszkola za trud codziennej pracy i wręczyły laurki.
Z okazji Dnia Papieskiego starsze dzieci miały możliwość obejrzenia krótkiego montażu słowno-muzycznego o naszym Wielkim Polaku - Janie Pawle II, przygotowanym przez uczniów Zespołu Szkół w Osiedlu Niewiadów. Na zakończenie wszyscy razem odśpiewali piosenkę Arki Noego "Taki duży, taki mały…” 
dzieci wzięły też udział w akcji "Podaj mydło" dla dzieci z Afryki. Jak zwykle można było polegać na dzieciach i ich rodzicach. Dzieci z grupy najstarszej narysowały listy z pozdrowieniami dla rówieśników z Afryki. 
Na balu „U Pani Jesieni” 5 i 6-latki zostały uroczyście przyjęte do KLUBU WIEWIÓRKA. Po złożeniu przyrzeczenia, że będą dbać o zęby, otrzymały legitymację CZŁONKA KLUBU WIEWIÓRKA. Na zakończenie zabawy dyrektor Anna Żak wręczyła dyplomy dzieciom, które wzięły udział w konkursie plastycznym „Jesienny owad”.
Patriotyzm w przedszkolu jest bardzo głęboko zakorzeniony. Z okazji Święta Niepodległości dzieci pod kierunkiem wychowawczyń przedstawiły historię naszej Ojczyzny tańcem, wierszem i piosenką. 11 listopada wzięły udział w gminnych uroczystościach z okazji tego święta.
13 listopada goszczono w przedszkolu pisarkę dla dzieci, podróżniczkę i tancerkę, Elżbietę Bednarczyk. Opowiadała dzieciom o swoich podróżach po Australii i życiu ludzi na tym egzotycznym kontynencie. Zaprezentowała najnowszą książkę „Kłótnia w tornistrze”. Spotkanie uatrakcyjniła pięknym, cygańskim tańcem. Na koniec dzieci mogły zakupić książeczkę z dedykacją autorki.
17 listopada przedszkolaki z obu gminnych przedszkoli spotkały się w GOK na wspólnym balu POSTACI Z BAJEK. Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem „W pudle króla Bajdura” w wykonaniu nauczycielek placówek. Po przedstawieniu dzieci przebrane za swoich ulubionych, bajkowych bohaterów ruszyły do zabawy przy muzyce.

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera