Panta Rhei z wizytą u Prezydenta RP

harcerze (1).jpeg    harcerze (2).jpeg    harcerze (3).jpeg    harcerze (4).jpeg    harcerze (5).jpeg    harcerze (6).jpeg

Rzecz zaczęła się niepozornie…

W szkole w Niewiadowie zaświtał pomysł reaktywacji drużyny harcerskiej. Wbrew jakiemukolwiek rozsądkowi idea ta spodobała się młodzieży. Ale przecież harcerz to starszy zuch, więc do kompletu potrzebna była gromada zuchowa. 
No i stało się.
Skąd wziąć instruktorów? Dwie nauczycielki zostały „wysłane do źródeł”, wiedzy oczywiście. Po kilku nocach nie - przespanych na karimatach w harcówce Chorągwi Stołecznej sznury instruktorskie otrzymały dh Anna Zdulska i dh Mira Korbel.
Równocześnie w szkole tworzyła się drużyna harcerska i gromada zuchowa. Z dumą patrzyłyśmy, jak uczniowie chętnie deklarują przynależność do ZHP. 
Obecnie jesteśmy po wielu rajdach i biwakach, czynnie uczestniczymy w życiu hufca. Budzimy zazdrość „starych wyjadaczy” niesłabnącym zaangażowaniem młodzieży.
Ponad połowa z nas nosi na swej piersi krzyż harcerski. Mamy nadzieję, że z dumą. Wszystkie zuchy złożyły obietnicę zuchową, i zgodnie z nią są zawsze pogodne. Wszyscy uczymy się samodzielności i współpracy. Ale pamiętamy o tym, że życie harcerskie to również przyjemność. Lubimy spędzać ze sobą czas, stawiamy sobie wyzwania, pamiętając słowa przyrzeczenia: „służyć Bogu i Polsce, nieść chętną pomoc bliźnim”. 
Taką służbą, dla niektórych z nas, pierwszą w życiu, była obsługa dożynek prezydenckich. Czuliśmy, że ktoś nam zaufał, że traktuje nas jak partnerów – oddzielna bramka, wyznaczone miejsce podczas mszy dla harcerzy i zuchów, wyznaczeni specjalnie druhowie do obsługi sektora prezydenckiego.
I najważniejsze – uścisk dłoni prezydenckiej pary. Myślimy, że było to docenienie jakiego wielu z nas się nie spodziewało.
Okazało się, że to nie koniec. Przedstawiciele drużyny zostali zaproszeni do kancelarii prezydenckiej na podsumowanie dożynek spalskich. Byliśmy przygotowani na to, że minister w kancelarii wręczy nam podziękowania i do domku. W trakcie uroczystości – niespodzianka. Padają słowa „witamy prezydenta RP wraz z małżonką”. Szmer zaskoczenia, uśmiechy, zdjęcia. Osobiste podziękowania prezydenta Andrzeja Dudy za pomoc w organizacji i bezpiecznym przebiegu dożynek. 
I tak właśnie wróciliśmy do początku opowieści: Byliśmy u PREZYDENTA RP.

Wszystkich uczniów, którzy szukają pomysłu na siebie zapraszamy, tych młodszych do gromady zuchowej, starszych - do drużyny harcerskiej.

72 Drużyna Harcerska Panta Rhei

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera