Październik w niewiadowskim przedszkolu

dsc-0064-big.jpeg          dsc-0079-big.jpeg            dsc00419-big.jpeg

Z okazji Święta Drzewa 10 października  nasze przedszkole wybrało się na wycieczkę do malowniczego Rogowa .
Dzieci miały okazję zobaczyć wiele ciekawych oraz kolorowych o tej porze roku drzew . Spacerując ścieżkami widzieliśmy barwnie kwitnące kwiaty. Po wyczerpującym, ale jakże udanym spacerze dzieci wspólnie z paniami wzięły udział w zabawach ruchowych. W ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" i "Czytamy Drzewom" przedszkolaki wysłuchały ciekawych opowiadań zaprezentowanych przez wychowawczynie. Podsumowaniem wyjazdu było ognisko oraz poczęstunek. Sprawiły one dzieciom ogromną frajdę.
Dzień Edukacji Narodowej to doskonała okazja, aby do społeczności przedszkolnej przyjąć nowych członków. Właśnie od pasowania na przedszkolaka zaczęliśmy to wielkie święto. Maluchy na początku pochwaliły się tym, czego nauczyły się w przedszkolu przez pierwszy miesiąc, a następnie złożyły przyrzeczenie. Na pamiątkę tej uroczystej chwili otrzymały dyplomy oraz odznaki "JESTEM PRZEDSZKOLAKIEM". Również tego dnia złożyła ślubowanie pani mgr Beata Wosik, która w tym roku otrzymała stopień nauczyciela mianowanego. Na koniec uroczystości dzieci z grup starszych wierszem, piosenką i tańcem podziękowały wszystkim pracownikom przedszkola za trud codziennej pracy i wręczyły laurki.

"Dźwięki w drewnie zaklęte" - pod takim tytułem odbył się comiesięczny koncert. Dzieci poznały nowy instrument o bardzo pięknych kształtach i ciekawym brzmieniu. Słuchały utworów granych na fagocie, miały możliwość dokładnego obejrzenia go oraz rozwiązywania zagadek muzycznych. 

W październiku przedszkole odwiedził teatr Arlekin z przedstawieniem „Zuzia w zaczarowanej krainie”. Była to opowieść o dziewczynce, której mama musiała wrócić do pracy i postanowiła, że zapisze swoją córkę do przedszkola. Pomimo niechęci i buntu Zuzi, udało się ją przekonać do tej dużej zmiany. Dzięki przedstawieniu utwierdziliśmy się w przekonaniu, że warto chodzić do przedszkola, ponieważ jest to miejsce, które wiele nas uczy i w którym można wspaniale spędzić czas bawiąc się z rówieśnikami. 
29 października dzieci ze starszych grup miały możliwość obejrzenia w Zespole Szkół w Osiedlu Niewiadów krótkiego montażu słowno-muzycznego o naszym Wielkim Polaku - Janie Pawle II. Uczniowie szkoły w tym dniu obchodzili Dzień Papieski pod hasłem Jan Paweł II - Papież Rodziny. Z tej okazji przybliżyli nam postać naszego Papież Rodaka. Na zakończenie wszyscy razem odśpiewaliśmy piosenkę Arki Noego pt: "Taki duży, taki mały może świętym być".
Akcję "Podaj mydło" zakończyliśmy dzień później. Jak zwykle mogliśmy polegać na naszych dzieciach i ich rodzicach w sytuacjach, kiedy trzeba pomagać innym. Uzbieraliśmy całe pudło pachnących mydełek. Dzieci z grupy najstarszej, przy wsparciu wychowawczyni pani Joasi Mazurek, narysowały listy z pozdrowieniami dla rówieśników z Afryki. 

W miesiącu październiku dzieci zostały zaproszone przez Panią Jesień do wspólnych zabaw. Wysłuchały również bajki o przygodzie pajączka, któremu pani Jesień zmieniła wystrój mieszkania. W trakcie zabawy pięcio i sześciolatki zostały uroczyście przyjęte do KLUBU WIEWIÓRKA.Po złożeniu przyrzeczenia, że będą dbać o zęby, otrzymały legitymację CZŁONKA KLUBU WIEWIÓRKA. Na zakończenie zabawy pani Dyrektor wręczyła dyplomy dzieciom, które wzięły  udział w konkursie plastycznym „Jesienny owad”.

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera