III Ogólnopolski Turniej Tańca Narodowego w Formie Towarzyskiej

W ostatnią sobotę, 7 listopada w Gminnej Hali Sportowej w Ujeździe po raz trzeci rozegrany został Ogólnopolski Turniej Tańca Narodowego w Formie Towarzyskiej Ujazd 2015. W zawodach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Ujeździe i Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca NIEWIADÓW. Do rywalizacji zgłosiło się 160 zawodników reprezentujących 13 drużyn w 5 kategoriach wiekowych z Niewiadowa, Łodzi, Dmosina, Leśmierza, Rzeczycy, Modlnej, Piekar i Krakowa. Zawody sędziowane były przez doświadczonych tancerzy i wykwalifikowanych arbitrów: Katarzynę Makowską, Halinę Kostecką i Annę Wolską.
Zgodnie z nazwą turnieju uczestnicy prezentowali tańce narodowe. W zależności od kategorii wiekowej były to: polka, oberek, krakowiak, mazur i kujawiak. Oceniano zarówno muzykalność, utrzymanie stylu i charakteru tańca, technikę taneczną, wrażenie artystyczne i estetyczny wygląd pary. W trakcie zawodów rozegrano eliminacje i wielki finał oklaskiwany przez sporą rzeszę widzów. Emocjonująca rozgrywka wyłoniła następujących zwycięzców w każdej z kategorii:
Kategoria debiuty (5-7 lat) Marta Kacprzak i Antoni Pskit (Zespół Folklorystyczny OZORKOWIANIE)
Kategoria I (7-9 lat) Anna Stawiarska i Arkadiusz Steczko (Fundacja ks. Siemaszki w Piekarach)
Kategoria II (10-12 lat) Dagmara Gąstoł i Maciej Lalik (MLZPiT KRAKOWIAK)
Kategoria III (13-15 lat) Julianna Woźniak i Marceli Antosik (ZPiT POLTEX)
Kategoria V (20-30 lat) Justyna Lechocińska i Tomasz Wróblewski (Zespół Pieśni i Tańca ANILANA)
Puchary dla najmłodszej grupy ufundował Wójt Gminy Ujazd Artur Pawlak a medale i puchary w pozostałych kategoriach Starosta Tomaszowski Mirosław Kukliński.
Już od kilku lat, kiedy turniej rozgrywany był jeszcze jako wojewódzki, jest on jednym bardziej oryginalnych elementów obchodów w gminie Ujazd Narodowego Święta Niepodległości. W tym roku po raz pierwszy wręczono również tytuł „Zasłużony dla DZPiT NIEWIADÓW” trzem aktywnym od lat zawodnikom: Oliwii Piotrowskiej, Januszowi Siewierowi, i Kacprowi Kondrackiemu.

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera