Złote i Diamentowe Gody

W piątek 25 września 11 par świętowało Złote Gody. z tej okazji Wójt Gminy Ujazd Artur Pawlak jako kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej wręczył "Medale za długoletnie pożycie małżeńskie" następującym jubilatom: Stanisławie i Janowi Adamusom, Stanisławie i Józefowi Latochom, Ksawerynie i Czesławowi Marcińczakom, Krystynie i Henrykowi Mrozikowskim, Władysławie i Czesławowi Kornackim, Danucie i Zdzisławowi Krawęckim, Danucie i Janowi Ogórkom, Teresie i Józefowi Skrobkom, Wiesławie i Bronisławowi Sochom, Lucynie i Kazimierzowi Teperskim, Krystynie i Edwardowi Zielińskim. "Zgodność waszego pożycia małżeńskiego, trud pracy
i wyrzeczeń dla dobra założonej przed pół wiekiem rodziny, doceniony został przez nasze władze państwowe, dowodem czego jest przyznanie Wam przez Prezydenta RP tych odznaczeń " - podkreślał wójt. Oprócz medalu każda z par otrzymała bukiet kwiatów, oraz zestaw pościeli do małżeńskiego łoża.

Cieszyć może fakt, że z latami przybywa również par, które świętują Diamentowe Gody, czyli w związku małżeńskim przeżyły już 60 lat. W tym roku byli to państwo: Maria i Leon Jaśkiewiczowie z Ujazdu, Janina i Edward Kłysowie z Niewiadowa, Krystyna i Franciszek Niewiadomscy z Ujazdu oraz Regina i Edward Pasternakowie z Bukowa. Warto również zauważyć, że po raz pierwszy od kilkunastu lat na sali zjawiły się (w komplecie, lub przynajmniej reprezentowane przez jedną osobę) wszystkie nagradzane pary. Diamentowi jubilaci już 10 lat temu otrzymali swoje medale, dlatego tym razem oprócz życzeń wójt i Wiceprzewodniczący Rady Gminy Ujazd Tomasz Białkowski wręczyli im kwiaty, dyplom gratulacyjny i prezent - ciepły koc idealny na jesienne wieczory.
Nagrodzeni, niezwykle wzruszeni, wysłuchali krótkiego, okolicznościowego, występu zespołu śpiewaczego Skrzynkowianki. Na sali pojawiły się jednak również Łucy-Babki, które szczególnie uhonorowały Stanisławę i Józefa Latochów. Pani Stanisława od lat jest aktywnym członkiem zespołu, śpiewając w nim, występując w scenkach kabaretowych, a także deklamując piękne wiersze, które często wychodzą spod jej ręki.
 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera