I powiatowe dyktando z języka angielskiego i niemieckiego

Z okazji przypadającego jutro Europejskiego Dnia Języków Obcych w Zespole Szkół w Osiedlu Niewiadów rozegrano i podsumowano "I Powiatowe dyktando z języka angielskiego i języka niemieckiego pod patronatem Starosty Tomaszowskiego Mirosława Kuklińskiego".

Dni Języków Europejskich są w tej szkole organizowane już od dawna. Przy tej okazji w tamtym roku przeprowadzono gminne dyktando z języków obcych. W tym roku dyktando ma już zasięg powiatowy. Wzięło w nim udział po 13 uczniów z każdego z języków, którzy reprezentowali gimnazja w Tomaszowie (Gimnazjum nr 4), Ujeździe, Popielawach, Komorowie i Osiedlu Niewiadów. Po eliminacjach szkolnych trzech uczniów z każdej szkoły wzięło udział w wielkim finale. Teksty były oceniane przez uczestników jako dosyć trudne, a poziom wyrównany. Ostatecznie komisja konkursowa złożona z nauczycieli każdej z wymienionych szkół ogłosiła następujące wyniki:

Powiatowe Dyktando z Języka Angielskiego:

  1. Piotr Stachecki (Gimnazjum w Ujeździe)
  2. Aleksandra Królikowska (Gimnazjum w Ujeździe)
  3. Kaja Kałuzińska (Gimnazjum nr 4 w Tomaszowie Maz.)

Wyróżnienie: Zuzanna Szydłowska (Gimnazjum nr 4 w Tomaszowie Maz.)

Powiatowe Dyktando z Języka Niemieckiego:

  1. Wiktoria Szewczyk (Gimnazjum w Komorowie)
  2. Zuzanna Sęk (Gimnazjum w Komorowie)
  3. Karolina Miller (Gimnazjum w Komorowie)

Wręczeniu nagród i podsumowaniu konkursu towarzyszyły występy dzieci i młodzieży szkolnej z Niewiadowa. Zuchy prowadzone przez dh. Annę Zdulską odśpiewały "Stokrotkę" przy akompaniamencie orkiestry flażoletowej prowadzonej przez Marię Motyl. Harcerze przygotowani przez Paulinę Pryczek zaśpiewali piosenkę "I Met a Bear" a Maria Puchta, Zuzanna Lasota i Julia Pawlicka z klasy V przygotowane przez Magdalenę Karp-Kuta zaśpiewały niemiecką wersję przeboju "Ładne oczy masz". Wisienką na torcie, jak podkreślał prowadzący uroczystość dyrektor szkoły w Osiedlu Niewiadów Jarosław Kaczorowski, był występ Alicji Goździk z gimnazjum w Komorowie.

Imprezę przygotowały nauczycielki języków obcych - angielskiego - Paulina Pryczek i niemieckiego - Magdalena Karp-Kuta.

Sponsorami nagród rzeczowych i upominków byli: Wójt Gminy Ujazd Artur Pawlak, Starosta Tomaszowski Mirosław Kulkiński i firma Gladio. Dodatkowo wsparcia finansowego i rzeczowego udzieliła organizatorom firma AGMAR z Ujazdu oraz szkolna Rada Rodziców.

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera