Zakończenie lata w Ujeździe

W niedzielę 20 września sołtys Tomasz Sobczak i Rada Sołecka zorganizowali w Ujeździe piknik z okazji "Pożegnania lata". Połączony on był z otwarciem działki rekreacyjnej dla mieszkańców Ujazdu przy ulicy Leśnej za targowiskiem. Po uroczystym przecięciu wstęgi między przez wójta Artura Pawlaka, sołtysa Tomasza Sobczaka i  reprezentującą Radę Sołecką Annę Ćwikłę plac i tych, którzy z niego będą korzystali poświęcił ks. kan. Bogumił Bylinka. Następnie przyszła już pora na grill i wspólną zabawę dla całej rodziny. Dużą pomocą i kreatywnością wykazały się przy tym:  Magdalena Pawlik i Marta Biedrzycka z GOK oraz Małgorzata Czechowicz, które poprowadziły większość zabaw. Warto również podkreślić, że oprócz kiełbasek, żurku i bigosu, które zapewnili sponsorzy o organizatorzy, sami mieszkańcy przynosili z własnej inicjatywy domowe wyroby i wypieki. Jeżeli zaznaczymy, że w zabawie brało udział kilkaset osób, to da pewne pojęcie o skali przedsięwzięcia.

Opisana działka rekreacyjna powstała w wyniku przeznaczenia przez sołtysa i Radę Sołecką 33 tys. z funduszu sołeckiego na ten właśnie cel. Wspólnymi siłami również samych mieszkańców Ujazdu wykarczowano, wyrównano i ogrodzono teren, wybudowano altanę grill i toaletę. Cały teren jest zadbany i ozdobiony zielenią.

Sponsorami pikniku byli: Bartłomiej Reszka, Paweł Piwowarski, Marek Piwowarski, Andrzej Jagodziński, Krystyna Adaszkiewicz, Mirosław Kik, Kreneusz Knap, Stanisław Krzysztofik, Krzysztof Ligocki.

Organizatorzy i uczestnicy zgodnie podkreślają: Zabawa była "na 102"!

 

 

22
stycznia wtorek
imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego

Najbliższe wydarzenia:

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera