Niezapomniane wakacje nad morzem

WP_20150722_17_55_00_Pro.jpeg      20150717_161220.jpeg      20150717_161224.jpeg      20150722_133319.jpeg      20150725_164844.jpeg

W dniach 14 – 29 lipca stowarzyszenie Klub Nemo, w którym działają nauczyciele Gimnazjum w Ujeździe – Marek Kubiak nauczyciel geografii i Agnieszka Bożyk – nauczycielka języka niemieckiego, zorganizowało kolonię młodzieżową nad morzem w Pogorzelicy (woj. zachodniopomorskie).

Były to niezapomniane, pełne trakcji dwa tygodnie spędzone w bardzo ciekawym malowniczym regionie Polski. Koloniści przebywali w ośrodku „Krystyna” znajdującym się bardzo blisko morza. Specjalizuje się on w pobytach dzieci i młodzieży.

W kolonii wzięło udział 52 dzieci z czego 36 to uczniowie Zespołu Szkół w Ujeździe i Osiedlu Niewiadów oraz 5 osób kadry.

„Program naszych kolonii był bardzo napięty co pozwoliło poznać atrakcje tego regionu jak i wypełnić czas tak, aby nie było chwili nudy” - relacjonuje Marek Kubiak, pomysłodawca wyjazdu.

W programie znalazła się wycieczka do Kołobrzegu a tam zwiedzanie miasta, molo, zajęcia w parku linowym, rejs statkiem po morzu. Drugą zaplanowaną wycieczką autokarową były krajobrazy Wyspy Wolin czyli między innymi: Wzgórze Gosań, Jezioro Turkusowe, Międzyzdroje i Świnoujście.

Poza tym wyjazd obfitował w inne ciekawostki tj. : spływ kajakowy Regą do Mrzeżyna, leśny rajd rowerowy Niechorze – Mrzeżyno, zajęcia paintball, przejażdżkę koleją wąskotorową czy zajęcia sportowe na kompleksie OSiR. „Pogoda była w kratkę, ale o nudzie można było zapomnieć” - dodaje młodzież.

Wszyscy uczestnicy gorąco dziękują Wójtowi Gminy Ujazd panu Arturowi Pawlakowi za wsparcie finansowe, dzięki któremu został zakupiony sprzęt sportowy w postaci boiska do siatkówki plażowej mini bramek do piłki nożnej, które to świetnie sprawdziły się podczas gier na plaży. „Taki sprzęt na plaży to strzał w dziesiątkę” – podkreślają.

Grupa posiadała swojego ratownika więc kąpieli w morzu było naprawdę dużo, a i poza nim ponieważ ośrodek posiadał swój własny zewnętrzny basen, gdzie przy muzyce można było pływać i odpoczywać.

Część grupy dodatkowo odwiedziła niemiecki Heide Park – jeden z najlepszych parków rozrywki w Europie gdzie mogli spróbować szaleństwa na licznych rollecoasterach, zjeżdżalniach i karuzelach.

Podczas pobytu zostały zorganizowane dwa duże ośrodkowe turnieje siatkówki plażowej oraz koszykówki podczas których mocno był promowany powiat tomaszowski jak i gmina Ujazd.

Za wyjazd z taką fajną grupą dzieci i młodzieży dziękują pani Agnieszka i pan Marek oraz zapraszają wszystkich chętnych we wrześniu na ognisko aby wspominać letnie chwile a za rok oczywiście znów na wyjazd do Pogorzelicy. Z trochę innym i jeszcze ciekawszym programem. Zapisy już od jesieni.

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera