Relacja. Warsztaty Ujazd w obiektywie. 1-4 września

Na drugim spotkaniu skupiliśmy się nad zagadnieniami Portretu w fotografii- jego aranżacji, planowania przestrzeni otaczającej modela, zwracaliśmy uwagę na warunki oświetlenia oraz kadrowaliśmy w planie pełnym, amerykańskim i portretowym. Nie przerażają nas już tak fachowe określenia jak: trójpodział, złota proporcja, centralne, trójcentryczne, dookólne (ślimakowe) i inne.

Poznawaliśmy też metody ustawiania postaci na zdjęciach grupowych w historii a obecnie i poznawaliśmy zdjęcia grupowe w praktyce - ustawienie na bazie trójkąta bądź trapezu. W PGR Niewiadów dodatkowo troszkę malowaliśmy światłem i tworzyliśmy zdjęcia używając długiego czasu naświetlania- pierwsze próby tworzone w pocie czoła. Na następnych zajęciach dzieciaki chciały by urządzić rewię mody.

Przypominamy, że organizatorami projektu "Przeszłość i teraźniejszość - Ujazd w obiektywie - międzypokoleniowa edukacja społeczności lokalnej gminy Ujazd" jest Łódzki Dom Kultury Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego i Gminny Ośrodek Kultury w Ujeździe.

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera