Otwarcie boiska wielofunkcyjnego i Dożynki w Olszowej

Ostatnia sobota wakacji, 29 sierpnia na długo zapadnie w pamięci mieszkańcom Sołectwa Olszowa.
Tego dnia całe rodziny z naszej wioski i okolicy  przybyły, aby wspólnie  świętować: otwarcie boiska wielofunkcyjnego i Święto Plonów, Dożynki.
Uczestników spotkania powitał sołtys sołectwa Olszowa Wojciech Żygota oraz Alicja Walasik- bibliotekarka tutejszej biblioteki.
Następnie pan sołtys w kilku słowach podziękował wszystkim mieszkańcom, którzy przyczynili się do powstania tego obiektu oraz władzom gminy za wszelką pomoc i wsparcie.
Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali Pan Artur Pawlak Wójt Gminy Ujazd i Pan Piotr Zimny- Przewodniczący Rady Gminy.
Pan Wójt w swoim krótkim przemówieniu zachęcał młodszych i starszych do uprawiania sporu i oferował wszelką pomoc przy budowie placu zabaw.
Następnym elementem uroczystości były dożynki.
Władze gminy wspólnie z naszym sołtysem życzyły wszystkim zebranym, aby na ich stołach nie zabrakło chleba, a rolnikom dziękowały za plony i ich trudną pracę.
Potem Pan Wójt otrzymał pięknie ozdobiony bochen chleba z prośbą, żeby go dzielił sprawiedliwie, po czym my, dziewczęta z Olszowej pięknie  odśpiewałyśmy przyśpiewki dożynkowe, przygotowane przez panią bibliotekarkę.
W dalszej części spotkania odbył się mecz pomiędzy kawalerami a żonatymi, który dostarczył wiele emocji.  Warto tutaj dodać, że w drużynie tych pierwszych zagrał Pan Wójt oraz Pan  Przewodniczący. Mecz zakończył się zwycięstwem kawalerów 9:4.
Dodatkowo „mały” i „duży” mógł spróbować swoich sił w różnych konkurencjach sprawnościowych, takich jak: młócenie balonów, szukanie jajek w sianie, rzut widłami do dyni, dojenie krowy i innych.
Wszyscy zwycięzcy i przegrani otrzymywali drobne upominki ufundowane przez Pana sołtysa i bibliotekę.
Po zmaganiach usiedliśmy do stołów częstując się smakołykami przygotowanymi przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich.
Pogoda dopisała, toteż zabawa na świeżym powietrzu, przy muzyce, trwała do późnych godzin nocnych a tańcom nie było końca. 
W imieniu uczestników, dziękuję organizatorom: Sołtysowi Sołectwa Olszowa, Kołu Gospodyń Wiejskich z Olszowej, Gminnej Bibliotece Publicznej- filii w Olszowej, za tak udaną zabawę.

Kinga Kieliszek
Olszowa

 

 

23
marca sobota
imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy

Najbliższe wydarzenia:

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera