Pierwszy tydzień warsztatów fotograficznych

Za nami już pierwszy tydzień zajęć warsztatowych z cyklu "Przeszłość i teraźniejszość - Ujazd w obiektywie - międzypokoleniowa edukacja artystyczna społeczności lokalnej gmminy Ujazd" w czterech punktach gminy. W Domu Kultury w Skrzynkach, świetlicach wiejskich w Zaosiu i Niewiadowie i GOK spotkali się zupełnie młodzi i trochę starsi wielbiciele dobrej, profesjonalnej fotografii.
Uczestnicy pod kierunkiem Cezarego Seredyna (Zaosie i Skrzynki) i Dariusza Kubryna (GOK I Niewiadów) zapoznali się z krótką, ale bardzo interesującą historią fotografii, posłuchali o budowie aparatu (można było kilka starych i zupełnie nowych aparatów obejrzeć na własne oczy i wziąć do ręki). Poznali oczywiście najważniejsze cechy, jakimi powinna charakteryzować się dobra fotografia. Prowadzący mówili o parametrach podczas wykonywania zdjęć, utrwalaniu obrazu w ruchu i wykonywaniu zdjęć z długim czasem naświetlania. Najważniejsza była jednak praktyczna nauka fotografowania. Jak szło kursantom? Zobaczcie w naszej galerii.

Organizatorami projektu "Przeszłość i teraźniejszość - Ujazd w obiektywie - międzypokoleniowa edukacja społeczności lokalnej gminy Ujazd" jest Łódzki Dom Kultury Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego i Gminny Ośrodek Kultury w Ujeździe.

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera