Spotkania z tradycją i historią naszej gminy

Za nami pierwsze spotkanie inicjujące warsztaty "Przeszłość i teraźniejszość - Ujazd w obiektywie - międzypokoleniowa edukacja społeczności lokalnej gminy Ujazd".
We wczorajszym spotaniu udział brali uczestnicy warsztatów, prowadzący dwie z czterech grup pan Dariusz Kubryn - zawodowy fotograf, mieszkańcy gminy, którzy dużo wiedzą o historii gminy, ponieważ od kilkudziesięciu lat są jej aktywnymi świadkam. O historii gminy opowiadali historycy: Krzysztof Czajkowski z Zespołu Szkół w Ujeździe i Jarosław Cielebon z GOK. Było kilka faktów z dziejów Ujazdu i okolic i przedstawienie miejsc, które miały wielki wpływ na dzisiejszy kształt Ujazdu. Goście przytoczyli wiele ciekawych wspomnień i wiele unikatowych zdjęć z przeszłości gminy. Mamy nadzieję, że równie ciekawe będą fotografie tych, którzy właśnie zaczynają uczyć się robienia Zdjęć przez wielkie "Z"
Chcecie do nich dołączyć? Cały czas zapraszamy.

Organizatorami projektu "Przeszłość i teraźniejszość - Ujazd w obiektywie - międzypokoleniowa edukacja społeczności lokalnej gminy Ujazd" jest Łódzki Dom Kultury Instytucja Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego i Gminny Ośrodek Kultury w Ujeździe.

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera