Minister Sportu i Turystyki odwiedził gminę Ujazd

P1110900.jpeg P1110902.jpeg P1110913.jpeg P1110916.jpeg P1110920.jpeg
P1110926.jpeg P1110929.jpeg P1110930.jpeg

13 lipca 2015 r. Minister Sportu i Turystyki Adam Korol odwiedził gminę Ujazd, gdzie w towarzystwie wójta Artura Pawlaka, radnych Piotra Zimnego i Bartosza Urbańczyka oraz radnego Sejmiku Wojewódzkiego Arkadiusza Gajewskiego rozmawiał o wyzwaniach i problemach z jakimi boryka się sport i kultura fizyczna w małych miejscowościach. Poruszono również temat zwrotu dotacji przekazanej przez ministerstwo na budowę boiska wielofunkcyjnego „Orlik”.
W trakcie krótkiej roboczej wizyty minister znalazł też czas na spotkanie z czołowymi sportowcami gminy Ujazd. Nasz wielokrotny mistrz świata i mistrz olimpijski z Pekinu pogratulował sukcesów Mistrzowi Świata w kulturystyce Michałowi Krajewskiemu, Mistrzowi Polski Młodzików w Łyżwiarstwie Figurowym Miłoszowi Witkowskiemu, reprezentantowi Polski młodzików w piłce nożnej Erwinowi Kołodziejczykowi oraz młodym koszykarkom z UKS Orlik Ujazd.
„Rzadko mamy okazję gościć urzędników tak wysokiego szczebla, więc tym bardziej cieszy nas ta wizyta. Dowodzi ona, że Ministerstwo Sportu i Turystki nie pozostaje obojętne na problemy sportu na poziomie gminnym i doskonale rozumie, że jedynie systemowa praca u podstaw, wsparta infrastrukturą na wysokim poziomie, może w przyszłości sprawić, że Polska będzie piąć się w górę we wszelkich klasyfikacjach medalowych” - powiedział Artur Pawlak, Wójt Gminy Ujazd.

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera