Wspólny piknik rodzinny

W sobotę 27 czerwca mieszkańcy  Sołectwa Olszowa i Sołectwa Helenów wspólnie bawili się na Pikniku Rodzinnym. 
W słoneczne popołudnie teren przed Biblioteką i Świetlicą Wiejską w Olszowej był pełen gwaru i wesołej zabawy.
Po uroczystym otwarciu spotkania, przez kierującą miejscową filią Gminnej Biblioteki Publicznej w Ujeżdzie Alicji Walasik i sołtysów: Sołectwa Helenów Romana Wojciechowskiego i Sołectwa Olszowa Wojciecha Żygotę, rozpoczęła się krótka część artystyczna o uzależnieniu od alkoholu.
Wystąpiły: Kinga Kieliszek- tańcząc  w dramie „Nie dajcie się nałogom”, a następnie Aleksandra Kieliszek, Wiktoria Bocianowska, Anna Ciach i Wioletta Jasińska zaśpiewały dwie piosenki: „Tato nie pij” i „Żyj z całych sił”. Niespodzianką dla wielu było wystąpienie mieszkańca Olszowy, który opowiedział o tym, jak walczył z nałogiem i w jaki sposób udało mu się wyjść z alkoholizmu.
Po tym dającym do myślenia wystąpieniu przyszedł czas na zabawę plastyczną - tworzenie plakatu „Mój świat bez alkoholu”.
Wszystkie dzieciaki, te starsze i młodsze miały też okazję do udziału w różnego rodzaju grach, zabawach zręcznościowych i konkursach. Wszelkiego rodzaju konkursy były nagradzane. Można było wygrać piłkę skórkową, zestaw do badmintona, warcaby czy podkoszulkę, to też chętnych do udziału nie brakowało.
Każdy kto chciał mógł pomalować swoja twarz, albo nauczyć się tańczyć Zumbę. Poza tym każde dziecko otrzymało pamiątkowe drobiazgi.
W zabawach chętnie brali udział rodzice, a także zaproszeni goście:
Wójt Gminy Ujazd Artur Pawlak, Przewodniczący Rady Gminy Ujazd Piotr Zimny oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w UjeździeTeresa Muszyńska.
Przez cały czas trwania pikniku był rozstawiony stół z ciastami, owocami i napojami, a na zakończenie było ognisko i pieczenie kiełbasek.
Głodnymi i spragnionymi zajmowały się panie z Koła Gospodyń Wiejskich.
Była to już kolejna tego typu impreza i na pewno nie ostatnia. Lubimy brać w nich udział, bo aktywnie spędzamy czas, świetnie przy tym się bawiąc.

***
W imieniu uczestników zabawy organizatorzy Pikniku dziękują wszystkim, którzy wsparli  zorganiyowanie Pikniku: Panu Wójtowi Gminy, Panu Przewodniczącemu Rady Gminy, Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Firmie „Karczewski”- Łominy, Gminnej Bibliotece Publicznej i pozostałym darczyńcom.

 

 

23
marca sobota
imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy

Najbliższe wydarzenia:

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera