Podsumowanie czerwca w Zespole Szkół w Ujeździe

"Żyj Ewangelią. Moja ulubiona przypowieść Jezusa”

W środę 10 czerwca uczennica kl. II Kornelia Sobczak z Zespołu Szkół w Ujeździe uczestniczyła w uroczystej Gali Konkursowej zorganizowanej przez Wydział Katechetyczny Kurii Metropolitalnej w Łodzi. Z rąk Dyrektora Wydziału ks. Jarosława Patera otrzymała wyróżnienie za pracę plastyczną w konkursie "Żyj Ewangelią. Moja ulubiona przypowieść Jezusa”. Celem konkursu było przybliżenie nauczania Jezusa zawartego w przypowieściach. Kornelia wykonała pracę noszącą tytuł ,,Przypowieść o pannach roztropnych i nierozsądnych”. Na konkurs wpłynęło 128 prac z terenu całej Archidiecezji Łódzkiej. Tym bardziej wyróżnienie naszej uczennicy można uznać za sukces. Gratulujemy.

***

W objęciach Melpomeny

Dnia 10 czerwca w Inowłodzu odbył się III Przegląd Teatrów Profilaktycznych. Uczniowie Publicznego Gimnazjum w Ujeździe, w szczególności koło teatralne "W objęciach Melpomeny", pod przewodnictwem pani Karoliny Błaszczyk zaprezentowali swój autorski scenariusz na inowłodzkiej scenie. Spektakl został nagrodzony gromkimi brawami. Jury osobiście składało gratulacje występującym. Uznanie zyskała przede wszystkim gra aktorska i choreografia w wykonaniu Kingi Kieliszek. Miniatury przedstawiały problemy, z którymi boryka się dzisiejsza młodzież. Były to między innymi: problemy rodzinne, anoreksja, niespełniona miłość wiążąca się z chorobą psychiczną. Pierwszo - i drugoplanowe role odegrali uczniowie: Emilia Jaxa-Kwiatkowska, Damian Anterszlak, Izabella Czechowicz, Aleksandra Jakóbczyk, Sandra Sienkiewicz, Wiktor Lasota, Piotr Bonik, Maja Domżalska, Kinga Kieliszek. Spektakl zakończyła piosenka "Nic do stracenia", która wprowadziła widownię w happy - endowy nastrój. Mimo wysiłków naszych uczniów zajęli oni 2 miejsce i musieli oddać Grand Prix zdobyte rok temu. Jednak pamiętajmy, że wygranym jest ten, który staje na starcie.

***

Festyn rodzinny
W niedzielę 14 czerwca odbył się VI już festyn rodzinny w naszej szkole. W tym roku głównym celem było propagowanie zdrowego odżywiania i stąd hasło imprezy: „Zdrowo jemy i żyjemy”. Oprócz występów wokalnych i tanecznych  uczniów,  przeprowadzono różne konkursy i zabawy z publicznością, która jak zwykle była bardzo liczna. Nauczyciele przygotowali kiermasze ze zdrową żywnością oraz konkurs dla klas na przygotowanie dekoracji owocowej lub warzywnej. Efekty tego zadania okazały się imponujące i przekraczające oczekiwania organizatorów. Wspaniałe przy tym było, że wspólnie pracowali wychowawcy i uczniowie prześcigając się w kreatywności i pomysłowości. Najmłodsze dzieci mogły pobawić się w specjalnie przygotowanym kąciku zabaw, wyposażonym w piłki, kolorowe klocki i inne zabawki. Głównymi atrakcjami były w tym roku przejażdżki motocyklowe i możliwość robienia sobie zdjęć na imponująco wyglądających motocyklach z koła motocyklowego z Rawy Mazowieckiej oraz występ gości: zespołu  tanecznego „KoBoS Dance” z Gracjanem Wochem, który jest znany m.in. z telewizyjnego show „Mali Giganci”. Zespół taneczny zaprezentował swoje możliwości taneczne wszystkim dzieciom i nie tylko. Bardzo się podobał. Uczniowie szkoły będą mogli uczestniczyć w specjalnie dla nich przygotowanych warsztatach tanecznych z zespołem „KoBoS Dance” i Gracjanem, w pierwszym tygodniu wakacji. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się również loteria fantowa z bardzo atrakcyjnymi nagrodami, które szkoła otrzmała od swoich fundatorów. Główną nagrodą była piękna, szklana ława ufundowana przez przedsiębiorstwo TORE z Ujazdu. Na zakończenie części artystycznej zostały ogłoszone wyniki konkursów: plastycznego, matematycznego biegu terenowego „Orientuj się” oraz konkursu na dekorację owocowo-warzywną. Rozdane zostały także nagrody za konkurs plastyczny pt. „Talerz ze zdrowym posiłkiem”, który był adresowany dla rodzin i cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Piękne i pomysłowe prace można było podziwiać na wystawie przy wejściu na halę. Po zakończeniu części artystycznej odbyło się ognisko integracyjne z pieczeniem kiełbasek oraz śpiewaniem piosenek biesiadnych. Zuchy prowadziły natomiast tańce integracyjne i zabawy dla wszystkich. Festyn rodzinny był zwieńczeniem całorocznej pracy szkoły i okazją do wspólnej zabawy dzieci, rodziców i nauczycieli. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób okazali zainteresowanie imprezą, ufundowali nagrody oraz po prostu byli w ten piękny i słoneczny dzień Dyrekcja, Nauczyciele, Rodzice i Uczniowie Zespołu Szkół w Ujeździe serdecznie dziękują.

 

 

***

Magia nauki – The Magic of Science

16 czerwca odbyła się w Zespole Szkół w Ujeździe uroczysta gala pt. „Magia nauki – The Magic of Science”  podsumowująca projekty prowadzone w szkole. Uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście zobaczyli pokaz tego, co działo się przez ostatnie 2 lata na zajęciach pozalekcyjnych w ramach projektów dla gimnazjalistów: „Moja przyszłość zaczyna się teraz” i „Youngster Plus” oraz „Wiedza drogą do sukcesu” dla uczniów szkoły podstawowej. 
Projekt „Moja przyszłość zaczyna się teraz” skierowany był do gimnazjalistów i trwał 2 lata. Zajęcia pozalekcyjne, na które uczęszczali uczniowie to: „Zostań inżynierem” (zajęcia z fizyki), „Matematyczni detektywi” (matematyka), „English for internationaltourism” (branżowy język angielski), Szkolny Ośrodek Kariery oraz zajęcia z informatyki (uzyskanie certyfikatu ECDL Start i ECDL Core).
Do projektu „Wiedza drogą do sukcesu” przystąpili w 2014 roku uczniowie szkoły podstawowej. Mieli oni możliwość wzięcia udziału w pozalekcyjnych zajęciach z informatyki, z muzyki „Musicalowo o przyrodzie”, „Przyjaźni środowisku”, Szkolnym Ośrodku Kariery oraz „Konwersacyjnym kursie języka angielskiego”. 
Uczniowie klas trzecich gimnazjum rozwijali swoje kompetencje językowe na zajęciach pozalekcyjnych z cyklu „Youngster Plus” w programie prowadzonym przez Europejski Fundusz Wspomagania Wsi.
Podczas imprezy podsumowującej pojawiły się piosenki, scenki, doświadczenia i pokazy. Publiczność była zachwycona, a dwujęzyczne prowadzenie uroczystości wzbudziło wielkie zainteresowanie. Przyglądający się pokazom Wójt Gminy Ujazd Artur Pawlak po angielsku podziękował uczniom za świetną prezentację i gorąco zachęcał do nauki zarówno języka angielskiego jak i przedmiotów ścisłych.

Warto podkreślić, że to nie wszystkie projekty realizowane w naszej szkole. Uczniowie klas drugich SP biorą udział w zajęciach pozalekcyjnych z języka angielskiego : „Sing, dance and learn czyli bajkowy świat języka angielskiego” w ramach programu English Teaching, a przyszłoroczni trzecioklasiści dołączą do grona uczestników gimnazjalnego programu „Youngster Plus”, który będzie kontynuowany w roku szkolnym 2015/2016.

Galę przygotowali uczniowie pracujący pod okiem nauczycielek: Bożeny Błondarczyk, Anety Bubel, Marty Siewier, Elżbiety Skrobek, Krzysztofy Knap-Misztal, Eweliny Grzelki, Damiana Karzatki, Iwony Otrębskiej-Woickiej oraz  Ilony Szymańskiej.

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera