Przedszkole w Ujeździe - podsumowanie miesiąca

Dzień Dziecka

dsc00472-big.jpeg           dsc00491-big.jpeg           dsc00569-big.jpeg           dsc00578-big.jpeg           dsc00631-big.jpeg

1 czerwca zaczął się ujezdzkim przedszkolu kolejny ciekawy tydzień. Świętowanie rozpoczęto od Dnia Dziecka połączonego z uroczystymi obchodami Dnia Czekolady oraz wizytą wójta - Artura Pawlaka. W związku z faktem, że pierwszy tydzień czerwca to czas Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, wyjątkowymi, rozczytanymi gośćmi, oprócz wspomnianego powyżej pana wójta byłi: Skarbnik Gminy Ujazd - Dominika Marjańska, dyrektor Przedszkola Samorządowego w Osiedlu Niewiadów - Anna Żak oraz Piotr Remisz - Komendant Straży Miejskiej w Tomaszowie Maz, który swoją wizytę w ujezdzkim przedszkolu połączył jednocześnie z pogadanką profilaktyczną na temat bezpieczeństwa najmłodszych w okresie letnim .

***

Piknik rodzinny
13 czerwca w przedszkolu odbył się Piknik Rodzinny połączony z podsumowaniem projektu "Mali przyjaciele drzew". Pogoda dopisała, więc wszystkie atrakcje można było obserwować na placu zabaw.
Na początek dyrektor Emilia Małagowska przywitała zebranych gości. W skrócie opowiedziała o prowadzonym w roku szkolnym 2014/2015 projekcie ekologicznym, który uzyskał dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Następnie przedszkolaki przy pomocy piosenki pokazały swoją znajomość pór roku, drzew i ich mieszkańców oraz zaśpiewały piosenkę "Pokochajmy drzewa", która najlepiej pokazała, że najmłodsi stali się miłośnikami i przyjaciółmi drzew. Była to również doskonała okazja do rozdania nagród za konkursy plastyczne, które organizowano w ramach projektu, m.in.: "Drzewo i jego mieszkańcy", "Drzewo, które mijam w drodze do przedszkola" (edycja zimowa i wiosenna) oraz "Wiosenny sad". Laureatom nagrody wręczał wójt Artur Pawlak.
Dodatkową atrakcją była pogadanka przedstawicieli Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Maz. na temat bezpieczeństwa, po której dzieci zostały obdarowane odblaskami.
W związku z tym,że maj i czerwiec kojarzą się z obchodami dnia mamy, taty i dziecka, odśpiewano piosenkę o rodzinie, a rodzicom dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty.
Po części oficjalnej przyszedł czas na poczęstunek. Na wszystkich gości czekały również inne atrakcje. Tatusiowie grali w siatkówkę, za co otrzymali piękne medale.Pozostałe osoby brały udział w pokazach doświadczeń wykonywanych przez Funiversity, w pokazach klocków Playmobile (dzieci otrzymały różnorodne figurki), w zajęciach zorganizowanych przez Stowarzyszenie Powiatów i Gmin Dorzecza Bzury, w obserwowaniu przekroju drzew przy pomocy lupy, w malowaniu portretów rodziny i tekturowych domków oraz w wykonywaniu biżuterii według własnego pomysłu.
Wszystkim, którzy zechcieli byćrazem w tym dniu oraz tym, którzy wspomogli organizację pikniku organizatorzy serdecznie dziękują.

BEZ WAS BY SIĘ NIE UDAŁO! DZIĘKUJEMY!

***

Wycieczki, wycieczki

Nie od dziś wiadomo, iż najmłodsze dzieci najszybciej i najdokładniej przyswajają sobie nową wiedzę poprzez aktywną obserwację otaczającego środowiska, dlatego też realizując projekt ekologiczny wspófinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w miesiącach wiosenno - letnich Przedszkole Samorządowe w Ujeździe zorganizowało dla swoich milusińskich liczne wycieczki, m.in: do podkieleckiej Tawerny, do sławnego dębu Bartka, do Arboretum w Rogowie, a także do niedalekiej Spały. Bliższe oraz dalsze wyprawy zachwyciły kilkulatków, pomogły zapoznać się dzieciom z fascynującym światem flory, a mówiąc bardziej szczegółowo - z różnorodnym światem drzew - tych liściastych, jak i iglastych, zaspokoiły naturalną potrzebę ruchu. Ufamy, iż tak zdobyta wiedza będzie ciągle poglębiana i pomoże skutecznie odkryć przed przedszkolakami liczne tajemnice, a także ciekawostki dendrologii!

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera