Podsumowano unijne projekty dla szkoły

W dniu 11 czerwca 2015 uczniowie oraz nauczyciele podsumowali projekty unijne, które prowadzone były w latach 2013-2015 w Zespole Szkół w Osiedlu Niewiadów. Na uroczystość zorganizowaną w Gminnym Ośrodku kultury przybyli zaproszeni koordynatorzy projektów w Gminie Ujazd: Łukasz Jastrzębski, Beata Makowska, Paulina Goździk, Aleksandra Wójcińska, Jolanta Piotrowska. 
Uczniowie Szkoły Podstawowej brali udział w projekcie pt. „Wiedza drogą do sukcesu”, w którym rozwijali swoje zainteresowania z języka angielskiego (Klaudia Lambert/ Paulina Pryczek), przedsiębiorczości (Hanna Politowska), ekologii (Bożena Gębska) oraz wybierali swoje ścieżki zawodowe na zajęciach SZOKU (Szkolnego Ośrodka Kariery- Jolanta Zimnicka).
Uczniowie klasy I, II oraz III gimnazjum uczestniczyli w projekcie pt. „Moja przyszłość zaczyna się teraz”. Uczniowie rozwijali swoje umiejętności z dziedziny fizyki, matematyki (Mira Korbel). Przygotowywali się do podjęcia pracy w turystyce i hotelarstwie za granica w ramach języka angielskiego (Paulina Pryczek). Pasjonaci ECDL-u uzyskali Europejskie Certyfikaty Umiejętności Komputerowych (Bożena Kosterna). Zajęcia  Szok pomogły uczniom wybrać odpowiednie szkoły ponadgimnazjalne oraz dokonać wyboru odpowiedniej ścieżki zawodowej (Renata Andrzejewska-Jóźwik). 
Uczniowie kl. III gimnazjum rozwijali swoje umiejętności komunikacyjne w języku angielskim na zajęciach programu YOUNGSTER (Paulina Pryczek).
Podczas uroczystości uczniowie wraz z opiekunami pokazali maleńką namiastkę zdobytych umiejętności. Przygotowali prezentacje multimedialne. Wystąpili w scenkach z dziedziny ekologii i przedsiębiorczości, zaprezentowali zawody w języku angielskim. Pokazali doświadczenia z dziedziny fizyki i matematyki. Galę uświetniły występy muzyczne w języku angielskim przez uczennice wyróżnione w wojewódzkim konkursie ‘Na angielską nutkę”. Uczniowie otrzymali certyfikaty ukończenia projektów oraz pamiątkowe statuetki  Podczas uroczystości nie zabrakło dobrego humoru i emocji.

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera