„Młodzi Głosują” w Zespole Szkół w Ujeździe

1.jpeg         2.jpeg         3.jpeg         4.jpeg

Gdy w kraju toczyła się kampania prezydencka Młodzieżowy Klub Europejski "Przeszłość, Teraźniejszość, Przyszłość" w Zespole Szkół w Ujeździe po raz kolejny włączył się w organizowane przez Centrum Edukacji Obywatelskiej "Młodzieżowe wybory prezydenckie". Tym razem w akcji uczestniczyło 1.415 szkół z całej Polski. Uprawnionych do głosowania było ponad 300.000 uczniów gimnazjów i szkół średnich. Frekwencja wyborcza wyniosła w skali kraju 60%. Głosowanie uczniowskie odbyło się 30 kwietnie, lecz dopiero teraz po wyborach prezydenckich informacje te mogą zostać podane do wiadomości, zgodnie z zasadami określonymi przez organizatorów akcji.
Młodzieżowe wybory odbyły się w ramach edukacji obywatelskiej realizowanej w szkole w Ujeździe. Członkowie Klubu Europejskiego, pod nadzorem opiekuna klubu pana Krzysztofa Czajkowskiego, na własnej skórze poznali zasady organizacji wyborów prezydenckich. W skład Szkolnej Komisji Wyborczej weszli uczniowie klas trzecich gimnazjum: Patrycja Konewka, Aleksandra Owczarek, Kamila Socha oraz Dagmara Krawęcka. Pod ich czujnym okiem pozostali uczniowie szkoły oddawali głosy na wybranych przez siebie kandydatów.
"Wraz z CEO uważamy, że każdy młody człowiek, również niepełnoletni, powinien mieć szansę wypowiedzenia się w sprawach publicznych, w zakresie tego kto i w jaki sposób powinien nas reprezentować" - podkreślają organizatorzy akcji. "Założenie, że młody człowiek nie będzie interesował się polityką i nie będzie głosował do ukończenia 18. roku życia,
a potem nagle stanie się zainteresowanym polityką, świadomym, aktywnym i głosującym obywatelem, jest złudne. Na głosowanie w wyborach można patrzeć jak na nawyk, który wyrabia się poprzez samo w nim uczestnictwo."

23
marca sobota
imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy

Najbliższe wydarzenia:

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera