Wystawa rzeźby Tadeusza Wagnera

W poniedziałek 18 maja po raz kolejny otwarta została w GOK wystawa. Tym razem nie były to obrazy, ale rzeźby Tadeusza Wagnera z Ujazdu. Jest on stolarzem, ale jego prace trudno nie określić mianem dzieł sztuki. Specjalizuje się w wykonywaniu mebli artystycznych. Chyba największe wrażenie robią pięknie intarsjowane meble nawiązujące do osiągnięć baroku. Sam autor podkreśla, że to zajęcie jest jego pasją. Przejął ją od swojego ojca, który wykonywał meble sakralne.

Z czasem pociągnęła go również rzeźba i płaskorzeźba. W jego dorobku są też większe formy: figury wolnostojące (Matka Boska Jazłowiecka  w Szymanowie  oraz Stacja Męki Pańskiej dla dzieci niewidomych).

Jego prace znajdują się w wielu miejscach w Polsce. Należał do Klubu Rzemieślników Artystycznych przy Izbie Rzemieślników w Łodzi. Uczestniczył w wystawach w Łodzi i Warszawie i licznych konkursach rzeźbiarzy amatorów gdzie jego prace były bardzo często nagradzane.

Zebrana licznie publiczność, w tym rodzina, znajomi, członkowie koła plastycznego GOK, dyrektor GOK Katarzyna Rutkowska-Bernacka oraz wójt Artur Pawlak i radni Tomasz Białkowski i Bogusław Bukowski przez dwie godziny podziwiali najróżniejsze formy rzeźbiarskiej ekspresji autora: barokowe meble, secesyjne płaskorzeźby, czy niezwykle urzekające rzeźby figuralne, które, jak zapewnia autor, powstają ot, tak, żeby czymś zająć ręce.

Wystawa będzie dostępna w GOK przez cały maj. Wstęp wolny.

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera