II Dyktando Gminne Ujazd 2015

DSC08425.jpeg

W piątek 8 maja w Zespole Szkół w Osiedlu Niewiadów rozegrane zostało II Dyktando Gminne Ujazd 2015 r.Należy podkreślić, że w odróżnieniu od tych ogólnopolskich, dyktando gminne nie było skierowane do osób zawodowo zajmującch się językiem polskim, ale wszystkich, którzy ukończyli 13. rok życia. Organizatorem był Zespół Szkół w Osiedlu Niewiadów i Gminny Ośrodek Kultury w Ujeździe.
Do rywalizacji przystąpiło 41 osób a oceniane były przez komisję konkursową w składzie: przewodnicząca - Elżbieta Szymańska i członkinie: Katarzyna Rutkowska-Bernacka, Renata Andrzejewska-Jóźwik, Emilia Małagowska i Bożena Małagocka. Nad prawidłowością przebiegu dykktanda czuwał dyrektor szkoły w Osiedlu Niewiadów Jarosław Kaczorowski. Zaproszeni goście w osobach wójta Artura Pawlaka, przewodniczącego Rady Gminy Piotra Zimnego, skarbnik Dominiki Marjańskiej, wiceprzewodniczącej Rady Gminy Agnieszki Sitarek, radnego Bartosza Urbańczyka i redaktora TIT Józefa Michalikamogli włączyli się do pisania, ale ich prace nie będą oceniane.
Przed przystąpieniem do pisania uczestnicy wysłuchali wykładu dr Moniki Kaźmierczak z Uniwersytetu Łódzkiego na temat meandrów języka polskiego i dobroczynnych wpływie ćwiczenia jakim jest ortografia na rowój intelektualny człowieka. Nadmiar stresu stonował również krótki występ wokalny dziewcząt ze szkoły w Osiedlu Niewiadów przygotowanych przez nauczycielkę muzyki Agnieszkę Iwanicką. Dyktando (okraszone masą językowych pułapek) poświęcone było historii harcerstwa w Ujeździe i Niewiadowie. Temat na czasie, ponieważ w tym roku w niewiadowskiej szkole reaktywowano drużynę harcerską Pantha Rei prowadzoną przez Mirę Korbel, która zwyciężyła w ubiegłorocznym dyktandzie. Przypadek, czy przewrotny żart organizatorów?

 

 

21
marca czwartek
imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira

Najbliższe wydarzenia:

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera