Program YOUNGTER PLUS w gminie Ujazd

 

youngster1.jpeg                     youngster2.jpeg
 

 

       Gmina Ujazd po raz trzeci została zakwalifikowana do IX edycji programu YOUNGSTER PLUS. W roku szkolnym 2015/2016 Zespół Szkół w Ujeździe i Zespół Szkół w Osiedlu Niewiadów kolejny raz będą realizować  program, który  jest współfinansowany przez Fundację „Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej – Counterpart Fund” z siedzibą   w Warszawie. Skierowany jest do chętnych gimnazjalistów klas trzecich, zwłaszcza pragnących kontynuować naukę w ponadgimnazjalnych szkołach ogólnokształcących oraz szkołach kończących się maturą.

W ramach programu „Youngster” uczniowie podzieleni zostaną na niewielkie grupy, odpowiadające umiejętnościom językowym. Program obejmuje 90 godzin lekcyjnych w ciągu roku szkolnego dla każdej z grup. Trzecioklasiści otrzymają bezpłatne podręczniki  (inne od używanych w szkole) oraz na zakończenie zajęć uzyskają certyfikaty, a najlepsi nagrody. Dodatkowo uczniowie będą mogli brać udział w różnych konkursach językowych. Nauczyciele prowadzący zajęcia będą uczestniczyć w bezpłatnych szkoleniach, doskonalących kwalifikacje zawodowe. Biblioteki szkolne wyposażone zostaną w materiały edukacyjne.

Gmina Ujazd przystępując do wspólnej realizacji Programu nauczania języka angielskiego młodzieży szkół gimnazjalnych z terenów wiejskich, stwarza uczniom możliwości uczestniczenia w dodatkowych zajęciach rozwijających znajomość języka angielskiego, prowadzonych w nietuzinkowy sposób.

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera