ROZTAŃCZONA SZKOŁA, CZYLI MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TAŃCA

29 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tańca. Z tej okazji w Zespole Szkół w Ujeździe odbył się cykl zajęć i warsztatów tanecznych z tańca towarzyskiego. Uczniowie  mieli okazję obejrzeć turniejowe stroje oraz zobaczyć krótki pokaz kilku tańców standardowych i latynoamerykańskich. Dla uczniów szkoły podstawowej odbyły się "Taneczne Bitwy", w których zmierzyły się grupy taneczne w dwóch kategoriach: klasy 1-3 SP oraz klasy 4-6 SP. Zespoły prezentowały różne style taneczne, a poziom występów  był wysoki, co utrudniło pracę jurorom. Jednak po burzliwych obradach zapadł werdykt.

W kategorii tancerzy klas 1-3 zwyciężyli uczniowie klasy 3b, wszystkie pozostałe zespoły otrzymały wyróżnienia. Natomiast w kategorii starszych uczniów puchar trafił do reprezentacji klasy 5b. Wszyscy  tancerze otrzymali dyplomy i słodkie upominki.
Atrakcją zajęć były również warsztaty z tańca nowoczesnego i towarzyskiego  prowadzone przez absolwentów szkoły Anitę Sołtysiak (hip-hop) oraz  Jakuba Wolaka (taniec towarzyski).
Organizatorkami obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca w szkole w Ujeździe były nauczycielki: Ewelina Grzelka oraz Sylwia Tomczyk.

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera