Narodowe Święto Trzeciego Maja

DSC08306.jpeg

Trochę nietypowo wglądały w tym roku obchody Narodowego Święta Trzeciego Maja. Z racji tego, że na niedzielę 3 maja przypadła kolejna niedziela wielkanocna Episkopat Polski przeniósł święto NMP Królowej Polski na sobotę 2 maja. W tym terminie odbyła sie także msza za Ojczyznę i towarzyszące jej obchody gminne 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Mszę świętą odprawił proboszcz Parafii św. Wojciecha w Ujeździe ks. kan. Bogumił Bylinka. Po mszy delegacje władz gminnych w osobach Wójta Gminy Ujazd Artura Pawlaka, Przewodniczącego Rady Gminy Piotra Zimnego i radnej Janiny Kamińskiej oraz delegacje szkół, przedszkoli, harcerzy, zuchów, organizacji zawodowych i społecznych działających na terenie gminy złożyli kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki.

DSC08270.jpeg

Po oddaniu hołdu jednemu z pierwszych obrońców Konstytucji zebrani prowadzeni przez Komendanta Gminnego OSP w Ujeździe Stanisława Reszkę przy dźwiękach marszów granych przez orkiestrę dętą OSP Ujazd pod batutą dh Andrzeja Pągowskiego przeszli pod pomnik żołnierzy 43 pp poległch 6 i 7 września pod Ujazdem i pod obelisk upamiętniający ujezdzkich obrońców Westerplatte i nauczycieli którzy byli ofiarami II wojny światowej.
Na zakończenie wójt i przewodniczący podkreślili wagę obchodzonego święta i dziękowali wszystkim, którzy przczynili się do tego, że zarówno święto Trzeciego Maja Maja jak i obchodzone 2 maja Święto Flagi Narodowej zaistniało wyraźnie w przestrzeni gminnej. Jednocześnie złożyli życzenia strażakom, którzy w poniedziałek 4 maja obchodzić będą swoje święto. W tym roku, w setną rocznicę powstania OSP Ujazd życzenia te mają szczególną wymowę.

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera