Sprzątanie Olszowej

IMG_0855.jpeg

Różnie odbywają się obchody Dnia Ziemi –są warsztaty ekologiczne, wystawy, wiece, a dzieci i młodzież z Olszowej w tym czasie sprzątają swoją miejscowość. Tak też było w tym roku. 
21 kwietnia, w przeddzień Dnia Ziemi ubrani w kamizelki odblaskowe zebrali się przed biblioteką. Każdy dostał worek na śmieci, rękawice, butelkę wody do picia i tak uzbrojeni wyruszyli robić porządki. Jak co roku młodzi wolontariusze porządkowali teren od świetlicy do skrzyżowania dróg. Tam się rozdzielili. Część zbierała śmieci wzdłuż pobocza drogi w kierunku Ujazdu do mostu na rzece Pankówce, a inni skierowali się w stronę Maksymowa do byłej mleczarni. Zebrano około dwudziestu worków śmieci. Najwięcej odpadów znaleziono wzdłuż dróg, co dowodzi, że to nie mieszkańcy śmiecą, a głównie przejezdni. Przeważały butelki szklane i plastikowe. Mimo, że praca nie była taka przyjemna, nikt nie narzekał, bo efekty było widać natychmiast. "Miejmy nadzieję, że Olszowa już zawsze będzie taka czysta" - podsumowują akcję uczestnicy. 
Po wysiłku włożonym w pracę wszyscy wrócili do świetlicy na poczęstunek – kiełbaskę z grilla i ciepłą herbatę.
W czynie wzięło udział czternaścioro dzieci oraz pięciu opiekunów, którzy nie tylko czuwali nad bezpieczeństwem, ale także pomagali w sprzątaniu. 
Akcja sprzątania była uzgodniona z Gminą Ujazd, która udostępniła worki i zorganizowała wywóz zebranych śmieci.
"Dziękujemy Pani bibliotekarce Alicji Walasik i Panu Sołtysowi Wojciechowi Żygocie za zorganizowanie tej akcji" - mówi Aleksandra Kieliszek, jedna z uczestniczek sprzątania. 

 

 

22
stycznia wtorek
imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego

Najbliższe wydarzenia:

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera