Harcerze - Jesteśmy!

DSC01282.jpeg

Nazywamy się dumnie 72 Drużyna Harcerska Panta Rhei. Działamy przy Zespole Szkół w Osiedlu Niewiadów. Na obecną chwilę jest nas 30, to aż 5 zastępów! (3 żeńskie, 2 męskie)

Poznaliśmy już pierwsze uroki życia skautowego. W murach naszej szkoły gościliśmy drużyny z 247 Szczepu Perpetuum Mobile w Spale. Spędziliśmy wspólnie dwa dni (i noc!), w czasie których nie dało się nudzić. Zostaliśmy podzieleni na patrole – drużyny, w skład których weszli harcerze i zuchy z Niewiadowa i Spały. Uczestniczyliśmy w warsztatach projektu "Ekonomia jest kobietą". Mieliśmy okazję wziąć udział w świeczkowisku, przy którym wysłuchaliśmy opowieści o życiu podczas obozów, rajdów i biwaków. Po nocnym alarmie i wędrówce przy latarkach, w środku lasu, przy ognisku byliśmy świadkami złożenia zobowiązania instruktorskiego oraz przyrzeczenia harcerskiego, które na długo zostaną w naszej pamięci. Czekamy na więcej takich chwil. Dodatkową atrakcją spotkania były zajęcia z instruktorem Cantinero. Widok tańczących harcerzy – niezapomniany :-)

DSC01369.jpeg

Mijają kolejne zbiórki, przygotowujemy się do bycia dobrymi harcerzami, do złożenia przyrzeczenia harcerskiego. Chcielibyśmy odrodzić harcerstwo na terenie gminy. Mamy nadzieję na współpracę z harcerskimi instruktorami-seniorami.

Zapraszamy wszystkich niezdecydowanych na zbiórki. Zobaczcie, jak wyglądają nasze zajęcia, a może zdecydujecie się na włożenie munduru z harcerskim krzyżem?

Opiekun drużyny - Mira Korbel

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera