Dzień życzliwości

DSC07112.jpeg

Przedszkolaki z Ujazdu z wielką ochotą i radością wzięły udział w ogólnopolskich obchodach "Dnia Życzliwości" i już kilka dni wcześniej stroiły wraz ze swoimi paniami sale wizerunkami motylków, a także samodzielnie przygotowały szablony tych pięknych owadów, ozdabiając je najpiękniej, jak tylko umiały. Dzieci rozdawały ozdobione motylki swoim najbliższym, a także mieszkańcom Gminy Ujazd. Co więcej,  zaniosły je do zaprzyjaźnionych instytucji tj. apteki, zakładów opieki zdrowotnej, sklepów, banku, a nawet do Urzędu Gminy Ujazd (i wielu, wielu innych), składając przy tym z serca płynące życzenia oraz rozdając promienne uśmiechy!

Wspaniałą przygodą było spotkanie tego dnia pana ratownika pogotowia, który niezwykle interesująco opowiadał przedszkolakom o życzliwości okazywanej chorym pacjentom, którymi na co dzień się opiekuje i którym pomaga.
"Dzień Życzliwości" nie mógł się także obejść bez lektury "życzliwej bajeczki". Wszak ujezdzkie przedszkole to rozczytana placówka, a słowo czytane pięknie trafia do najmłodszych i wspaniale pomaga utrwalić przyswajane treści, w tym także takowe pojęcie, jakim jest życzliwość!

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera