Pasowanie na czytelnika w szkole w Osiedlu Niewiadów

pasowanie na czytelnika (2).jpeg                                     pasowanie na czytelnika (3).jpeg                                                 pasowanie na czytelnika (1).jpeg

W minionym tygodniu w Zespole Szkół w Osiedlu Niewiadów odbyło się pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelnika biblioteki szkolnej. Uroczystość odbywa się cyklicznie, co rok i ma na celu popularyzację i rozwój nawyku czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów klas pierwszych. 
W bieżącym roku szkolnym pasowanie przygotowali uczniowie klasy IIA gimnazjum pod kierunkiem nauczycielki Agnieszki Krok.
Ubrane w stroje galowe dzieci, obejrzały przedstawienie pt.” W krainie baśni”, następnie bawiły się rozwiązując zagadki, rebusy, układając puzzle tematyką związane z oglądanym wcześniej przedstawieniem, a tym samym najpopularniejszymi baśniami. Po zwiedzeniu biblioteki szkolnej odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i drobnych upominków uczniom klas pierwszych, oczywiście w postaci książek. Dzieci były niezmiernie zadowolone i z uśmiechem opuszczały bibliotekę, ponieważ mogły po raz pierwszy w życiu wypożyczyć książkę do domu. Żywimy nadzieję, że czytanie książek stanie się modą i stylem spędzania wolnego czasu, zarówno w trakcie edukacji szkolnej, jak i już w dorosłym życiu.

23
marca sobota
imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy

Najbliższe wydarzenia:

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera