Bezpieczna kobieta w GOK

_DSC0487 (38).jpeg

Z okazji Dnia Kobiet w GOK miała wczoraj miejsce wielka debata pt. "Bezpieczna Kobieta".

Organizatorami byli Wójt Gminy Ujazd Artur Pawlak oraz Komendant Powiatowy Policji w Tomaszowie Maz. insp. Gabriel Olejnik. Patronat nad imprezą objął Starosta Tomaszowski Mirosław Kulkiński. Na spotkanie przybyli między innymi: Starosta Tomaszowski Mirosław Kukluński, Członek Zarządu Powiatu Tomaszowskiego Barbara Robak, Wiceprezydent Tomaszowa Maz. Zofia Szymańska, radna Rady Miasta Tomaszowa Maz. Beata Stańczyk, pełnomocnik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi kom. Małgorzata Ratajczyk, radca Komendanta Wojewódzkiego Policji mł. insp. Witold Molga, Komendant Komisariatu Policji w Rokicinach podinsp. Piotr Skrzypczyński, radni Gminy Ujazd na czele z Przewodniczącym Rady Gminy Ujazd Piotrem Zimnym, Dyrektor Departamentu Świadczeń Opieki Zdrowotnej NFZ Wojciech Zawalski, ks. proboszcz Bogumił Bylinka i wielu innych.

_DSC0487 (7).jpeg

Po powitaniu przez organizatorów zaproszonych gości, złożeniu życzeń i wręczeniu kwiatów zebranym licznie na widowni paniom zaprezentowane zostały referaty dotyczące różnych aspektów sformułowania "bezpieczna kobieta". Rzecznik Komendy Powiatowej Policji nadinsp. Katarzyna Dutkiewicz-Pawlikowska mówiła o typowych zagrożeniach wynikających z bezczelności oszustów i naiwności szczególnie osób starszych. Ewa Radzi-Radziewicz - image consultant, personal coach, personal shopper, dieto profilaktyk, szkoleniowiec, promotor zdrowia, kreator wizerunku osób i wnętrz z pasją przekonywała panie o mocy, która drzemie w każdej z nich - mocy autoprezentacji wynikającej z poznania i docenienia samego siebie. Dr Jolanta Życka-Podkowska przestrzegała przed magią różnego rodzaju suplementów diety i nadużywaniem medykamentów, głównie przeciwbólowych. Powiatowy Rzecznik Konsumentów Agnieszka Drzewoska-Łuczak uświadamiała zebranym jak należy dokonywać zakupów, kiedy i jak można reklamować zakupiony towar. Na koniec kawalerzyści z 25 Batalionu Dowodzenia 25 Brygady Kawalerii Powietrznej por. Robert Baliński i st. szer. Paweł Pawlikowski prezentowali krav maga, izraelski system samoobrony i walki wręcz bazujący na podstawowych odruchach obronnych człowieka i jego zastosowanie w obliczu zagrożenia ze strony napastnika, lub złodzieja.

_DSC0475.jpeg
Na zakończenie panie zobaczyły jak można przemienić wizerunek modelki tego dnia - Lucyny Biedrzyckiej rękami fryzjerek Agnieszki Misiak, Ilony Wysmyk i makijażystki - Dorota Filipczak. Kreację wybierała osobiście Ewa Radzi przy współpracy MILANO BUTIK Z TOMASZOWA MAZ. Na osłodę każdy mógł spróbować pysznego tortu ufundowanego przez firmę cateringową Agnieszki Burian.

Po pokazach nastąpiło losowanie nagród rzeczowych ufundowanych przez Biuro Betterware i Centrum Kształcenia Ustawicznego w Tomaszowie Maz. Na koniec wójt Artur Pawlak wylosował panią, która podda się przemianie dzięki Ewie Radzi-Radziewicz. Los uśmiechnął się do Wiceprezydent Tomaszowa Maz. Zofii Szymańskiej, która co prawda została wylosowana jako chyba piąta w kolejności, ale jako pierwsza z wylosowanych odważyła się przyjąć to wyzwanie.

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera