Młodzież zapobiega pożarom

DSC06947.jpeg

W środę 25 lutego 2015 r. w Zespole Szkół w Ujeździe odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Turniej służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego.

Eliminacje przebiegały w dwóch grupach wiekowych: I grupa szkoły podstawowe i grupa II gimnazja. Ogółem wzięło w nich udział 20 uczniów. Po pierwszym etapie pisemnym po pięcioro najlepszych z grupy przystąpiło do eliminacji ustnych. Po rozgrywce finałowej w pierwszej grupie wiekowej zwyciężyła Marta Pawlak - uczennica Szkoły Podstawowej w Ujeździe a kolejnymi byli: Aleksandra Krajewska, Jakub Kaczmarek, Małgorzata Zrobek (wszyscy z SP w Ujeździe) oraz Kacper Kondracki z SP w Osiedlu Niewiadów. Laureatem drugiej grupy wiekowej został Michał Dolecki - uczeń Publicznego Gimnazjum w Ujeździe, a kolejne miejsca zajęli: Patrycja Konewka (PG w Ujeździe) oraz Jakub Pietrasik, Jan Białecki i Bartek Wojciechowski (wszyscy z PG w Osiedlu Niewiadów) Zarówno zwycięzcy jak i pozostali uczestnicy otrzymali nagrody w postaci sprzętu sportowo - turystycznego i elektronicznego. Organizatorami konkursu na szczeblu gminnym był Urząd Gminy i Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Ujeździe.

Marta Pawlak i Michał Dolecki reprezentować będą naszą gminę na szczeblu powiatowym, który odbędzie się w dniu 19 marca 2015 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Maz.

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera