Ferie z GOK w objęciach Melpomeny

IMG_1915.jpeg

Kolejne ferie dla dzieci w Gminnym Ośrodku Kultury w Ujeździe już za nami. Tym razem uczestników i opiekunów prowadziły teatralne marzenia i działania. Rozpoczęło się trochę nietypowo, bo od wyjazdu studyjnego do Teatru Lalki i Aktora "Pinokio" w Łodzi. uczestnicy brali udział w warsztatach teatralnych poświęcionych możliwościom teatru cieni - specyficznego rodzaju sztuki na pograniczu teatru i elementów kina.

Drugiego dnia dzieci, pełne wrażeń po poniedziałowych warsztatach, przygotowały sylwety do teatrzyku cieni oraz kukiełki do przedstawienia finałowego pn. "Nie chcę być łosiem". Dzieciaki, pod okiem i przy wskazówkach pani Małgorzaty Czechowicz, wykonały bardzo profesjonalne kukiełki: jelonka, jeżyka, wilka, łosia, sowy, ptaków, węża, zajączka i wiele innych elementów potrzebnych do przedstawienia. A to wszystko przy użyciu tego, co można znaleźć w każdym domu.

Trzeciego dnia, oprócz ciągłych przygotowań do przedstawienia, ćwiczeń aktorskich oraz zabaw, dzieci miały szansę obejrzeć przedstawienie Wędrownej Akademii Wyobraźni "O Ignasiu, który nie lubił szkoły". Dzieciaki miały świetną okazję, by zobaczyć przedstawienie lalkowe "od kuchni". Aktorzy Akademii Wyobraźni przygotowali dla uczestników ferii bogate warsztaty animacji różnych rodzajów lalek: pacynek, lalek poziomych oraz marionetek. Dzieci miały szansę przedstawić swoje krótkie scenki przy użyciu różnych lalek.

IMG_2125.jpeg

W czwartek dzieci z tą samą energią dokończyły przygotowania do przedstawienia, a następnie zaczęły żmudne próby: ćwiczyliśmy wspólnie animację kukiełek oraz sylwetek w teatrze cieni, pantomimę, piosenki, taniec i wiele, wiele innych elementów. Uff, to był męczący dzień, ale przeplatany też relaksem i zabawami.

Piątek - ostatni dzień ferii w GOKu, ostatnie spotkanie, ale wyjątkowo bogate! Przyjechali do nas bowiem uczestnicy ferii w Olszowej i pokazali nam oraz zaproszonym gościom przedstawienie, którego przesłanie będzie zawsze aktualne: dbaj o przyrodę i ekologię! A uczestnicy ferii w GOK wykonali ogrom pracy w przygotowaniu wystawy swoich prac plastycznych oraz swoje przedstawienie najlepiej, jak tylko potrafili. Po całym tym artystycznym wysiłku wszystkie dzieciaki zasiadły do małego, słodkiego poczęstunku.

przedstawienie spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem publiczności. Wójt Gminy Ujazd Artur Pawlak podkreślił wysoki poziom przygotowania aktorów i wyraził zadowolenie, że oprócz zabawy podkreślono w spektaklu ważne przesłanie dotyczące zagrożeń wynikających z ulegania wszelkiego rodzaju uzależnieniom. Organizatorzy wypoczynku serdecznie dziękują wszystkim dzieciom, które zechciały spędzić u nas tydzień swoich zimowych ferii - jesteście wielcy! Bardzo dziękujemy zaproszonym gościom - Wójtowi Gminy Ujazd Arturowi Pawlakowi, dzięki któremu mogliśmy skorzystać z dofinansowania zajęć z budżetu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Przewodniczącej Komisji Zdrowia, Oświaty, Kultury, Sportu i Spraw Społecznychradnej Paulinie Bocianowskiej, radnemu Ireneuszowi Łukowiakowi, pani Bożenie Małagockiej oraz wszystkim mamom, tatom, babciom i dziadkom, którzy uszczęśliwili dzieci i nas wszystkich swoją obecnością!

 

 

23
marca sobota
imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy

Najbliższe wydarzenia:

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera