Złoty jubileusz w GOK w Ujeździe

IMG_1013.jpeg

W piątek 23 stycznia w Sali Widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe z okazji pięćdziesiątej rocznicy zawarcia związku małżeńskiego uhonorowano dziesięć par. Z rąk Wójta Gminy Ujazd Artura Pawlaka odznaczenia otrzymali państwo: Helena i Tadeusz Balcerkowie, Zdzisława i Edward Krawęccy, Stanisława i Wiesław Lechowie, Danuta i Eugeniusz Najdrowie, Grażyna i Jan Niewiadomscy, Władysława i Adam Politowie, Anna i Tadeusz Psutowie, Irena i Jan Rytychowie, Maria i Jarosław Smażowie oraz Daniela i Jan Smółkowie. Trwałość Waszego związku, wzajemne wsparcie, zrozumienie i umiejętność wspólnego pokonywania trudności pozwoliły przeżyć Wam ze sobą pięćdziesiąt lat – mówił do jubilatów wójt Artur Pawlak. Gratulował zebranym tej wytrwałości i życzył kolejnych pięknych rocznic. Razem z Przewodniczącym Rady Gminy Piotrem Zimnym oprócz medalu i kwiatów wręczył każdej parze okolicznościowy prezent na chłodne, zimowe wieczory. Gratulacje otrzymały również dwie pary, które obchodziły Diamentowe Gody, czyli sześćdziesiątą rocznicę ślubu. To państwo Barbara i Tadeusz Przybyszowie oraz Anna i Jan Szotowie.

Po wręczeniu odznaczeń władze gminy, rodziny i zapewniający uroczystości oprawę  muzyczną zespół Łucy-Babki odśpiewali czcigodnym parom tradycyjne „Sto lat” i wznieśli toast lampką szampana.

Po części oficjalnej wiele wzruszeń i radości dostarczyły zebranym wspomniane już Łucy-Babki. W programie artystycznym był czas na zadumę nad upływającym czasem. Nie brakło piosenek i wierszy w zabawny sposób podsumowujących trudy wzajemnego dojrzewania i „docierana się” dwojga ludzi w długoletnim związku. Na koniec prowadząca zabawę Jadwiga Kolasińska zaprosiła złotych i diamentowych jubilatów do tańca i w radosnym nastroju zakończyło się to wzruszające dla nich popołudnie.

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera