Uczniowie z Niewiadowa w Archikatedrze Łódzkiej

P1150363.jpeg P1150365.jpeg P1150366.jpeg P1150367.jpeg P1150368.jpeg P1150372.jpeg P1150374.jpeg

Dnia 11 stycznia 2015r odbył się w Archikatedrze Łódzkiej pod wezwaniem Św. Stanisława Kostki otwarty dla publiczności koncert kolęd. Na zaproszenie Księdza Biskupa Ordynariusza Marka Jędraszewskiego udała się do Łodzi grupa uczniów z klasy II Szkoły Podstawowej w Osiedlu Niewiadów pod przewodnictwem wychowawcy klasy Marii Motyl. Program koncertu składał się z kilkunastu kolęd i pastorałek między innymi śpiewanych i granych przez uczniów na flażoletach. Prócz naszej, niewiadowskiej młodzieży w koncercie uczestniczyli uczniowie z 6 szkół łódzkich i jednej z Aleksandrowa.

Ten bardzo duży – 160 osobowy chór i jednocześnie orkiestrę przywitał ks. prałat Ireneusz Kulesza proboszcz Archikatedry. Nasi uczniowie zaprezentowali wraz z innymi kolegami pełen repertuar i słychać było ich znakomite przygotowanie zarówno instrumentalne jak i wokalne. Granie i śpiewanie w tak dużym obiekcie sakralnym mogło powodować niemałą tremę, z którą artyści z Niewiadowa poradzili sobie znakomicie. Brzmienie koncertu zachwyciło licznie zgromadzoną publiczność, w tym chyba najbardziej przeżywających rodziców, babcie i dziadków naszych uczniów. Na koniec przeszło 40 minutowego koncertu młodzi muzycy i wokaliści zostali nagrodzeni ogromnymi brawami, a za całość przepięknego występu podziękował Ksiądz Biskup Ireneusz  Pękalski. Ksiądz Biskup w sposób szczególny pozdrowił naszych uczniów, rodziców i opiekunów oraz wychowawcę P. Marię Motyl twierdząc, że Niewiadów jest mu szczególnie bliski. (nota bene ksiądz Biskup Ireneusz Pękalski pochodzi z Tomaszowa Mazowieckiego). Podziwiał również chęć przyjazdu do Archikatedry z tak daleka – nasi uczniowie byli jedyną grupą z powiatu tomaszowskiego 
i właściwie spoza aglomeracji łódzkiej.
Należy podkreślić, że uczniowie Zespołu Szkół w osiedlu Niewiadów przynieśli chlubę nie tylko swojej szkole, Gminie, ale również wspólnocie parafialnej, skupionej wokół Kościoła pod wezwaniem Świętego Wojciecha w Ujeździe.
Wszystkich Państwa zapraszamy do Archikatedry Łódzkiej za rok, bo jest to niewątpliwie wspaniałe i wzruszające przeżycie.

23
marca sobota
imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy

Najbliższe wydarzenia:

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera