Rekordowy WOŚP w Ujeździe

WOŚP (53).jpeg

Kolejny, już 23 Finał WOŚP za nami. Tradycyjnie w drugą niedzielę stycznia na ulicach Ujazdu także zbierano pieniądze dla dzieci i seniorów.
 Śmiało możemy powiedzieć, że takiej imprezy w Ujeździe jeszcze nie było. Niedzielna pogoda raczej nie sprzyjała kwestowaniu na ulicach. Porywisty wiatr nie odstraszył jednak wolontariuszy, którzy zaopatrzeni w puszki i serduszka wyruszyli na ulice. Niedzielną imprezę rozpoczął jak zwykle bieg terenowy. Następnie strażacy z OSP z Ujazdu i Przesiadłowa pokazali jak wygląda prawdziwa akcja ratunkowa. Około godz. 14 szef sztabu Konrad Wójciak wraz z Wójtem Gminy Ujazd Arturem Pawlakiem oficjalnie przywitali zebranych gości i wręczyli nagrody za bieg. To co działo się na scenie i wokół niej przerosło oczekiwania nawet organizatorów. Jedną z licznych atrakcji był występ Chóru GOK, który zakończył się bisem i ogromnymi brawami. Następnie swoje talenty zaprezentowały profesjonalnie przygotowane dzieci ze szkół z Ujazdu i Osiedla Niewiadów. Swoim występem zachwycił również zespół „Ale o co chodzi”. Przedszkolaki z Ujazdu również stanęły na wysokości zadania, a przedszkolaki z Osiedla Niewiadów zaprosiły wszystkich do wspólnej zabawy w „Małego Osiołka”. W roli sympatycznego osiołka wspaniale sprawdził się prowadzący koncert Jakub Chabrowski.

WOŚP (9).jpeg

Publiczność rozgrzali również Martyna Kot wraz ze swoim partnerem, prezentując gorące tańce latynoskie. Nie mogło zabraknąć także porywającej Zumby, którą poprowadziła nasza ulubiona Aleksandra Kołkiewicz. Drużyna Słowian i Wikingów „Sława” przedstawiła rekonstrukcję krwawej walki, która przypadała do gustu szczególnie chłopcom, nie koniecznie tylko tym małym. Gwiazdą Wieczoru był łódzki zespół The Stylacja, który zdobył serca publiczności fantastyczną muzyką, ale również możliwością wylicytowania za symboliczną złotówkę i zadedykowania każdego zagranego przez nich utworu. Krótki koncert dały dziewczyny z zespołu Estrella, które wspólnie z przedszkolakami i z zebranymi pod sceną dziećmi zaśpiewały Hymn WOŚP, a następnie niezwykle charyzmatyczny Kuba Kącki. A potem było już tylko goręcej. Piekielny pokaz barmański, który zaprezentowali barmani z Barmans Flair Team, podgrzał atmosferę. Jednak naprawdę ogniście zrobiło się gdy na scenie pojawili się dwaj bracia Adrian i Kamil z pokazem Fire Show. Płomienie dosłownie sięgały sufitu hali sportowej, a każde „dmuchnięcie” ogniem wywoływało okrzyki radości i zachwytu. Prawdziwą wisienką na torcie było Światełko do Nieba, które w tym roku ufundowały firmy Eurobruk i Gladio. To był naprawdę wspaniały pokaz fajerwerków i trzeba przyznać, że takiego jeszcze w gminie Ujazd nie było. 

WOŚP (26).jpeg
Na hali mieszkańcy mogli dodatkowo skorzystać z usług wizażystki, kosmetyczki lub fryzjera. Nie zabrakło również malowania twarzy dla najmłodszych, „dmuchańców” oraz pysznego jedzenia przygotowanego przez przedszkola i panie z KGW w Osiedlu Niewiadów. Była także słynna już grochówka i możliwość przejażdżki autem off-roadowym. . A wszystko to za przysłowiowy „wrzut do puszki”. Licytacje i całą imprezę brawurowo i profesjonalnie poprowadzili znana blogerka Aleksandra Radomska i Kuba Chabrowski, a nad wszystkim czuwali Konrad Wójciak, Aleksandra Wójcińska i Honorata Adaszkiewicz.
 W tym roku pobiliśmy wszelkie rekordy. Przede wszystkim ilość gości, która odwidziała Finał WOŚP w Ujeździe, liczba wolontariuszy, która w tym roku przekroczyła 80 osób ale przede wszystkim kwota, którą wspólnie zebraliśmy - około 29.500 zł! 

Sztab WOŚP Ujazd

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć autorstwa Łukasza Matuszewskiego

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera