Sesja budżetowa Rady Gminy Ujazd

KLIKNIJ NA PONIŻSZE ZDJĘCIE I OBEJRZYJ RELACJĘ Z SESJI

sesja 28.12.jpeg

Ostatnia sesja Rady Gminy Ujazd w 2018 roku była jednocześnie jedną z tych najważniejszych w rocznym kalendarzu obrad. Podsumowano na niej działania, które podejmowane były w roku 2018, ale przede wszystkim uchwalono budżet na nowy, 2019 rok. Wójt Artur Pawlak podkreślał, że budżet na 2019 rok jest niezwykle ambitny. Zawiera między innymi rekordowy poziom środków przeznaczonych na inwestycje, bo aż 17,2 mln złotych, czyli ponad 6 mln więcej niż w roku 2018. Inwestycje zajmują w planach budżetowych pierwsze miejsce, co do tej pory jeszcze się nie zdarzyło. Na drugą w kolejności edukację przewidziano przeznaczyć 11,4 mln zł a na pomoc społeczną 10,3 mln.

Oczywiście tak wysoki poziom inwestycji, które mają być finansowane w dużej części z pomocą środków zewnętrznych, musi się wiązać z koniecznością zaciągania kredytów, ale zakłada się, że ich spłata będzie na bezpiecznym poziomie ok. 3,2 mln rocznie (w bieżącym roku udało się osiągnąć poziom 3,7 mln).

Dzięki temu możliwa jest realizacja ambitnych planów jak budowa nowego przedszkola, rewitalizacja basenu, budowa nowych dróg (ul. Konopnickiej, Skłodowskiej-Curie, czy Przedszkolnej), budowa nowej strażnicy OSP, świetlicy w Ojrzanowie, remont oczyszczalni i budowa stacji uzdatniania wody, czy kanalizacji Skrzynki - Przesiadłów.

"Zadania te są odzwierciedleniem potrzeb zgłaszanych przez radę a przede wszystkim oczekiwań mieszkańców" - podkreślał wójt Artur Pawlak. Ze swojej strony sugerował rozsądne rozłożenie inwestycji w czasie i równomierne rozłożenie ich na cały obszar gminy Ujazd. Radni jednogłośnie przyjęli proponowaną uchwałę budżetową.

21
marca czwartek
imieniny: Benedykta, Lubomiry, Lubomira

Najbliższe wydarzenia:

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera