Muzyka łączy pokolenia

asos_logo_kolor_1.jpeg      logopromuza.jpeg

Gminny Ośrodek Kultury w Ujeździe stał się miejscem niezwykłego wydarzenia, podczas którego grupa seniorów i grających dzieci zaprezentowała  znane nam wszystkim, popularne piosenki przygotowane w ramach projektu „Muzyka łączy pokolenia”
Fundacja „PRO MUZA”  realizowała projekt  „Muzyka łączy pokolenia” jako zadanie publiczne  konkursu ogłoszonego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach ASOS - Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020. Głównym celem tego zadania było stworzenie warunków dla integracji międzypokoleniowej mieszkańców województwa łódzkiego poprzez organizację aktywności kulturalnych dla seniorów, osób  w średnim wieku oraz dzieci i młodzieży, których łączy miłość do muzyki.
Podczas warsztatów seniorzy uczyli się śpiewu a dzieci gry na instrumentach muzycznych utworów z różnych pokoleń. Podobne spotkania odbywały się jeszcze w Bibliotece w Rogowie, Centrum Promocji i  Kultury w Brzezinach, ODK „Romus” Spółdzielni Dąbrowa  w Łodzi i CUDIM w Koluszkach.  TVP Regionalna przedstawiła reportaż telewizyjny z realizacji tego projektu w magazynie „Aktywni 60+”. 
Na zakończenie projektu Fundacja „PRO MUZA” zorganizowała  koncert Mikołajkowy, w którym  wystąpiły wszystkie grupy uczestniczące w projekcie otrzymując okolicznościowe upominki.
Zespoły przygotowywali instruktorzy: Małgorzata Krześlak, Iwona Pietrzak, Magdalena Werner, , Bartłomiej Dyner, Marcin Śledziński, Daniel Tyszkiewicz i Marcin Werner. Fundacja „PRO MUZA” jest wdzięczna wszystkim osobom wspierającym projekt w tym grupie wolontariuszy.

 

 

 

23
marca sobota
imieniny: Feliksa, Konrada, Zbysławy

Najbliższe wydarzenia:

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera