Inauguracja nowej kadencji władz gminy Ujazd

IMG_0069.jpeg

W dniu dzisiejszym nastąpiła inauguracja kolejnej kadencji Rady Gminy i ślubowanie nowowybranego Wójta Gminy Ujazd. O godzinie 16.00 w sali posiedzeń w Urzędzie Gminy w Ujeździe zebrali się ci, którzy w wyniku ostatnich wyborów samorządowych otrzymali mandat do sprawowania władzy przez kolejne cztery lata. Sesję otworzyła najstarsza radna Janina Kamińska. Na początku zebrani odśpiewali Hymn narodowy. Następnie miało miejsce ślubowanie radnych, którego rotę odczytała najmłodsza z radnych Paulina Bocianowska. Komisja Skrutacyjna w składzie: Wiesława Stachecka, Bogusław Bukowski i Arkadiusz Ronek przeprowadziła wybór Przewodniczącego Rady Gminy spośród dwóch kandydatów. W wyniku tajnego głosowania Ireneusz Łukowiak otrzymał 5 a Piotr Zimny 9 głosów i tym samym objął funkcję przewodniczącego. W tym momencie można było wreszcie przystąpić do ślubowania Artura Pawlaka, w poprzedniej kadencji Przewodniczącego Rady Gminy, na Wójta Gminy Ujazd.

IMG_0044.jpeg

Nowy wójt otrzymał gratulacje od przewodniczącego, sekretarz Cecylii Szymańskiej, skarbnik Jolanty Piotrowskiej, dyrektor GOK Katarzyny Rutkowskiej-Bernackiej, kierownika ZOEAS Wojciecha Kocięby i pań reprezentujących zespół Skrzynkowianki.
Żeby dopełnić formalności w kolejnym tajnym głosowaniu wybrano również wiceprzewodniczących Rady Gminy. Na to stanowisko powołano Agnieszkę Sitarek i Tomasza Białkowskiego. Na tym pierwsze posiedzenie Rady Gminy zostało zamknięte. Pierwsza sesja robocza będzie miała miejsce już w najbliższy piątek o godzinie 16.00.

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera