Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gminie Ujazd

W ciepłe, świąteczne przedpołudnie 11 listopada jak co roku w Ujeździe miały miejsce oficjalne obchody Narodowego Święta Niepodległości. O godzinie 9.30 delegacje w imieniu władz gminy kwiaty w miejscach pamięci narodowej złożył Wójt Gminy Ujazd Marcin Grzelczak, któremu towarzyszył  Przewodniczący Rady Gminy Artur Pawlak i wiceprzewodnicząca Rady Bożena Małagocka. Swoje wiązanki i wieńce składały również reprezentacje związków, stowarzyszeń i instytucji działających na terenie gminy, w tym szkół i wyjątkowo wdzięcznie wyglądające przedszkolaki. Gościem specjalnym była delegacja Polaków z Lidy na Białorusi - członków zespołu "Sybirak".

Korowód prowadzili strażacy z Komendantem Gminnym  Stanisławem Reszką i strażacka orkiestra dęta pod batutą dh. Andrzeja Pągowskiego. Z okazji święta w kościele parafialnym w Ujeździe proboszcz ks. kan. Bogumił Bylinka sprawował mszę w intencji Ojczyzny.

Po południu w Gminnym Ośrodku Kultury w Ujeździe miał miejsce Koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Informacje o nim podajemy w osobnym artykule.

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera