II Ogólnopolski Turniej Tańca Narodowego w Formie Towarzyskiej Ujazd 2014

W wigilię Narodowego Święta Niepodległości w Gminnej Hali Sportowej w Ujeździe odbył się II Ogólnopolski Turniej Tańca Narodowego w Formie Towarzyskiej Ujazd 2014. Organizatorem imprezy, która odbywa się w Ujeździe od czterech lat jest Gminny Ośrodek Kultury w Ujeździe, Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca Niewiadów. Patronat nad turniejem objął Starosta Tomaszowski Piotr Kagankiewicz, który równocześnie ufundował dla najlepszych zawodników piękne puchary, medale i upominki dla każdego uczestnika oraz Wójt Gminy Ujazd Marcin Grzelczak.

glowne (3).jpeg

Do rywalizacji przystąpiło prawie 130 zawodników w 5 kategoriach wiekowych. Trzyosobowe jury z Dariuszem nawrockim, jako sędzią głównym oceniało muzyklalność, technikę i ogólne wrażenie artystyczne i estetyczne. Nad całością przebiegu rywalizacji czuwał Mariusz Wolski, instruktor tańca i jeden z organizatorów imprezy.

glowne (2).jpeg

Wyniki II Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Narodowego w Formie Towarzyskiej – Ujazd 2014

Kategoria 0 (do 6 lat)

Wszyscy zawodnicy w tej kategorii zajęli równorzędne pierwsze miejsce oraz złoty medal II Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Narodowego w Formie Towarzyskiej.

Kategoria I (7 – 9 lat)

I miejsce         Małgorzata Witalec i Michał Berbeć (Klub Tańców Polskich przy Fundacji im. Ks. Siemaszki Piekary)

II miejsce        Anna Stawiarska i Arkadiusz Steczko (Klub Tańców Polskich przy Fundacji im. Ks. Siemaszki Piekary)

III miejsce      Angelika Lenart i Piotr Soból (Klub Tańców Polskich przy Fundacji im. Ks. Siemaszki Piekary)

IV miejsce      Zofia Brzezińska i Paweł Tabor (Klub Tańców Polskich przy Fundacji im. Ks. Siemaszki Piekary)

V miejsce        Wiktoria Drzewiecka i Piotr Klimczak (Zespół Pieśni i Tańca POLTEX Łódź)

VI miejsce      Amelia Dzianach i Albin Wawrzyniak (Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Niewiadów” Niewiadów)

Kategoria II (10 – 12 lat)

I miejsce         Dorota Sikora i Wiktor Kasprzycki (Klub Tańców Polskich przy Fundacji im. Ks. Siemaszki Piekary)

II miejsce        Julia Pater i Mikołaj Szafraniec (Zespół „Krakowiak”)

III miejsce      Zuzanna Brzezińska i Marek Kaluga (Zespół Pieśni i Tańca POLTEX Łódź)

Kategoria III (13-15 lat)

I miejsce        Małgorzata Wąsik i Michał Sikora (Klub Tańców Polskich przy Fundacji im. Ks. Siemaszki Piekary)

II miejsce       Julianna Woźniak i Marcel Antosik (Dziecięcy Zespół Folklorystyczny OZORKOWIANIE)

III miejsce      Zuzanna Czekalska i Mateusz Wymysłowski (Dziecięcy Zespół Folklorystyczny OZORKOWIANIE)

Kategoria IV (16-19 lat)

I miejsce         Anna Owczarek i Michał Owczarek (Gminny Dom Kultury w Burzeninie)

II miejsce        Natalia Wawrzyniak i Paweł Kędzierski (Gminny Dom Kultury w Burzeninie)

Pełne wyniki turnieju

Kat. I

(miejsce - numer pary)

1 – 68

2 – 63 (po dogrywce)

3 – 69 (po dogrywce)

4 – 60

5 – 4

6 – 70

7/8 – 76

7/8 – 53

9 – 47

10/12 – 8

10/12 – 46

10/12 – 50

13 – 77

14 – 55

15/17 – 71

15/17 – 72

15/17 – 73

Kat. II

1 – 84

2 – 95 (po dogrywce)

3 – 79 (po dogrywce)

4 – 85

5 – 96

6 – 91

7 – 82

8/11 – 78

8/11 – 80

8/11 – 93

8/11 – 99

12 – 88

13/14 – 53

13/14 – 97

15 – 92

Kat. III

1 – 100

2 – 80

3 – 99 (po dogrywce)

4 – 105 (po dogrywce)

5 – 103

6 – 114

7 – 101

8 – 111

9 – 107

Kat. IV

1 – 104

2 – 106

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera