Uroczyste otwarcie Świetlicy Wiejskiej w Niewiadowie

W sobotnie popołudnie w centrum wsi Niewiadów miało miejsce uroczyste, ale i radosne otwarcie kolejnej w gminie Ujazd świetlicy wiejskiej. Rolę gospodarza pełniła sołtys Wiesława Stachecka a o prowadzenie uroczystości poproszona została Katarzyna Rutkowska-Bernacka Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe. Na spotkanie przybyło bardzo liczne grono zaproszonych gości począwszy od przedstawicieli wojewódzkich władz samorządowych przez władze gminne tej i poprzedniej kadencji, przez reprezentantów firmy KROSBUD, która zbudowała świetlicę i wiele innych.
Na wstępie nastąpiło przecięcie wstęgi, czego dokonali najstarsi mieszkańcy Niewiadowa: Alina Kotowicz, wieloletnia działaczka kultury, Józef Małecki, najstarszy mieszkaniec wsi, sołtys Wiesława Stachecka, Przewodniczący Rady Gminy Artur Pawlak, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Artur Bagieński i wreszcie Wójt Gminy Ujazd Marcin Grzelczak. Po poświęceniu budynku wszyscy zebrani mogli już oficjalnie przekroczyć progi nowej świetlicy. Sołtys Wiesława Stachecka odczytała przygotowany na tę okazję wiersz autorstwa gminnej poetki  Stanisławy Latochy, opisujący niełatwe dzieje budowy. Wójt Marcin Grzelczak wręczył sołtysowi Niewiadowa upominek a ponadto dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do powstania obiektu. Kwiaty otrzymał min. marszałek Bagieński, który ze swojej strony oprócz zasług obecnego wójta podkreślał również rolę inicjatora budowy, jego poprzednika - Włodzimierza Goździka. Ten z kolei jak wielokrotnie bywało w przeszłości podkreślał, że nic nie mogłoby wydarzyć się bez inspiracji i uporu  ówczesnej skarbnik Elżbiety Szklarek. Wierszowane życzenia z elementami dyskusji o tym, kto przyczynił się do powstania tej świeticy. Kwiaty otrzymali też wspomniani wcześniej - Alina Kotowicz i Józef Małecki.

Część artystyczną rozpoczęła Alicja Sulma, która zaprezentowała wiersz Wisławy Szymborskiej "Jak ja się czuję". Po niej już w innym klimacie tańczyły i śpiewały przedzkolaki z grupy pięciolatków Przedszkola Samorządowego w Ujeździe. Amelia i Milena Stacheckie zaśpiewały piosenkę, właściwie balladę, "Alleluja" obecnie kojarzoną głównie z pierwszym "Shrekiem". Finał występów wypadł niezwykle okazale dzięki chórowi Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe pod dyrekcją Zdzisława Odrobiny, który zaprezentował kilka utworów operowych, operetkowych i popularnych. Wszystkie występy zostały przyjęte bardzo ciepło i ożywiły ciche i zimne dotychczas mury.

Po wysłuchaniu przemówień, obejrzeniu i wysłuchaniu występów estradowych do czynów przeszli wszyscy uczestnicy spotkania ruszając do tańca i porywając do zabawy tych, którzy początkowo okupowali ściany i krzesła. Jeżeli wspomnimy jeszcze piękny i pyszny tort zwieńczony wizerunkiem nowej świetlicy, to ze spokojem można czekać na to, co będzie się w tym miejscu działo w przyszłości.

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera