Otwarcie Gminnej Oczyszczalni Ścieków w Ujeździe

W czwartek 6 listopada przy ulicy Tomaszowskiej w Ujeździe uroczyście otwarto długo oczekiwaną nową Gminną Oczyszczalnię Ścieków. Gospodarzem wdarzenia był Wójt Gminy Ujazd Marcin Grzelczak a w uroczystości brali udział: wicemarszałek Województwa Łódzkiego Artur Bagieński, Dyrektor Biura WFOŚiGW w Łodzi Barbara Rutkowska, przedstawiciele firmy, która prowadziła roboty, były wójt gminy Włodzimierz Goździk, radni, sołtysi ici, którzy chcieli w tym święcie uczestniczyć.

DSC04734.jpeg

Po podziękowaniach dla inwestorów,  władz samorządu wojewódzkiego i WFOŚiGW, które znacznie wspomogły finansowo budowę wszyscy zabierający głos podkreślali wagę oddawanych urządzeń dla rozwiązania trudnego i ważnego problemu odprowadzania i zagospodarowania nieczystości. Wicemarszałek Bagieński zwracał uwagę, że to już kolejna podobnej wagi inwestycja w powiecie, który obok opoczyńskiego najmocniej czerpie z zasobów środków unijnych.

DSC04759.jpeg

Po wspólnej modlitwie i poświęceniu budynku przez ks. kan. Bogumiła Bylinkę, proboszcza parafii w Ujeździe nastąpiło przecięcie wstęgi, toast i wspólne zwiedzanie budynków oczyszczalni.

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera