Wyniki wyborów samorządowych 2018 w gminie Ujazd

Państwowa Komisja Wyborcza systematycznie podaje wyniki wyborów, jakie odbyły się 21 października. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami wyborów na wójta, radnych gminnych, powiatowych i radnych Sejmiku Wojewódzkiego.


pawlak str.jpeg
 Na stanowisku pozostanie dotychczasowy wójt gminy Ujazd Artur Pawlak. Nie zgłoszono innej kandydatury, dlatego jego wybór odbył się w formie plebiscytu. Na pytanie, czy Artur Pawlak ma być wójtem w kadencji 2018-23 odpowiedziało 3.022 wyborców (z 6.277 uprawnionionych) TAK odpowiedziało 2.542 wyborców (84,12% głosujących) a na NIE 480 wyborców (15,88%).

Szczegółowe wyniki wyborów na wójta można przeczytać na stronie PKW pod poniższym linkiem:

https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/geografia/101610#results_vote_elect_mayor_round_1

Jeżeli chodzi o wybory do Rady Gminy, to sześciu radnych z listy KWW Artura Pawlaka, nie miało kontrkandydatów i już w chwili zamknięcia list wyborczych mogli cieszyć się z mandatu (Piotr Zimny, Wiesława Stachecka, Agnieszka Stoś, Marek Grad, Agnieszka Sitarek, Bogusław Bukowski). Pozostali rywalizowali w 9 okręgach wyborczych.

Szczegółowe wyniki głosowania na radnych gminy można śledzić pod poniższym linkiem:

https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/geografia/101610#results_elect_council

Do Rady Powiatu udało się dostać aż dwojgu kandydatom reprezentującym gminę Ujazd. Są to: Martyna Wojciechowska (KW PiS) oraz Paweł Piwowarski (KW PSL). Obwód nr 4 (Gminy: Będków, Rokiciny, Ujazd) reprezentować będzie również Jan Balcerek (KW PiS) z gminy Będków.

Szczegółowe wyniki głosowania do Rady Powiatu:

https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/geografia/101600#results_elect_council

Na obecną chwilę (wieczór 23 października) nie podano jeszcze wyników wyborów do Sejmiku Województwa Łódzkiego. W momencie, kiedy zostaną one ogłoszone przez PKW można je będzie śledzić pod poniższym linkiem:

https://wybory2018.pkw.gov.pl/pl/geografia/100000#results_elect_council

22
stycznia wtorek
imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego

Najbliższe wydarzenia:

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera