Pierwsze Senioralia Gminne w Ujeździe

To wydarzenie miało przebieg trzydniowy. W pierwszym dniu miała miejsce konferencja historyczna poświęcona odzyskiwaniu niepodległości po ponad wiekowej niewoli. Po południu sprzed GOK w kierunku świetlicy w Wyknie ruszył marsz nordic-walking.

Piątek i sobota miały już charakter bardziej urozmaicony. W piątek 5 października zawsze Seniorzy prowadzeni przez wójta gminy Ujazd Artura Pawlaka z placu szkolnego w Osiedlu Niewiadów przeszli barwnym korowodem i ze śpiewem na ustach do Gminnego Ośrodka Kultury na inaugurację święta. Przybyłych powitał Starosta Tomaszowski Mirosław Kukliński, wójt Artur Pawlak oraz dyrektor GOK Monika Saktura. Przewodniczący Rady Seniorów Marek Muskała w imieniu seniorów otrzymał klucze do "bram gminy". Podziękowań nie było końca, statuetki za działalność na rzecz Seniorów otrzymał starosta Kukliński, wójt Pawlak, skarbnik gminy Ujazd Dominika Marjańska i kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Małgorzata Król. Przedstawiciele kół emerytów wręczyli również statuetki najaktywniejszym seniorom. Nagrody dla instruktorów, Janiny Muskały i Zdzisława Odrobiny ufundował jubiler BUDA.

W dalszej części Grażyna Busse, Prezes Stowarzyszenia „M-Łodzi Duchem” wygłosiła bardzo ciekawy wykład pt. "Starość - korona życia, ostatni akt naszej sztuki". Skłoniła ona do refleksji nad tym, jak dobrze zorganizować sobie życie na każdym jego etapie.

Pokaz mody 60+ w wykonaniu eleganckich pań z klubu Senior+ wprawił wszystkich w wyśmienity nastrój. Do pokazu przygotowała znakomita trenerka wizerunku Ewa Radziewicz. Wisienką na piątkowym torcie był koncert Orkiestry Dętej OSP Ujazd pod batutą Łukasza Szafrańskiego oraz wokalistów GOK przygotowanych w GOK przez Małgorzatę Karazim.

Dodatkowo każdy mógł skosztować wyrobów przygotowanych przez KGW, podziwiać rękodzieło czy spróbować miodu.

Organizatorzy zapewnili seniorom dużo atrakcji także w sobotę. Wszystkich przybyłych oficjalnie powitała dyrektor Monika Saktura, zaczynając od życzeń dla obchodzącego właśnie swoje imieniny wójta Artura Pawlaka. Po przywitaniu, na ludową nutę zaprezentował się zespół Skrzynkowianki. Następnie Zola ZUMBA zaprezentowała pokaz ćwiczeń skierowanych do osób starszych. Nie brakowało chętnych do wspólnego, szybkiego treningu.

Kolejnym punktem programu był występ Łucy- Babek z akompaniamentem Mirosława Zielińskiego. Nasi goście nie mieli czasu na nudę. Klub Senior+ z Ujazdu wystąpił z przygotowanym specjalnie na tę okazję przedstawieniem. Czas mijał bardzo szybko. Występ Chóru GOK jak zwykle zakończył się bisem. Po występach przyszła pora na pyszny tort a już na sam koniec zebrani przeżyli chwile wzruszeń przy oglądaniu filmu „Światło między oceanami”.

Inicjatorką imprezy była Jolanta Szmidt, Pełnomocnik do spraw Polityki Senioralnej, która została okrzyknięta „matką sukcesu”. Nie byłoby tego wydarzenia gdyby nie działania Gminnej Rady Seniorów, przychylności wójta gminy Ujazd i starosty tomaszowskiego oraz pomoc instruktorów GOK, którym. Wszyscy wymienieni otrzymali brawa i gratulacje.

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera