Warsztaty teatralne w szkole w Ujeździe

Logo_PAFW_poziom.jpeg                             nida.jpeg

Warsztaty teatralne w ZS w Ujeździe

warsztaty 1.jpeg warsztaty 2.jpeg

Uczestnicy  projektu „Sing, dance, learn-bajkowy świat języka angielskiego” realizowanego w Szkole Podstawowej im. Obrońców Westerplatte w Ujeździe  w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA wzięli udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez profesjonalnych aktorów z Krakowa. Ponieważ celem projektu jest przygotowanie spektaklu muzycznego w języku angielskim uczniowie zaangażowani w projekt wraz z koordynatorem projektu Panią Eweliną Grzelką ćwiczyli swój warsztat pod okiem profesjonalistów.

Emilia Rutkowska i Dariusz Bekas wprowadzali małych adeptów aktorstwa w tajniki zawodu. Pokazywali jak wykorzystać przestrzeń i poruszać się na scenie, jak wykorzystać muzykę do ilustrowania ruchu dźwiękiem. Dzięki „językowym połamańcom” było dużo śmiechu, ale uczniowie dowiedzieli się również co to jest dykcja i jak pracować głosem, aby publiczność dobrze słyszała i rozumiała teksty wygłaszane ze sceny. Dzieci uczyły się naśladować różne dźwięki oraz poznały różnorodne techniki aktorskie, na przykład pantomimę. Cenna lekcja była również wyśmienitą zabawą.

Wszystkie wskazówki udzielone przez krakowskich artystów przydają się młodym aktorom z Ujazdu w przygotowaniu własnego spektaklu.

ZS w Ujeździe

22
stycznia wtorek
imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego

Najbliższe wydarzenia:

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera