Dzień Seniora w PSERiI w Niewiadowie

Koło Powiatowego Stowarzyszenia Emerytów Rencistów i Inwalidów w Niewiadowie jest spośród wszystkich istniejących na terenie gminy najliczniejsze. Nic dziwnego, że na sali GOK w Ujeździe zasiadła ponad setka tych, którzy świętowali 22 października Dzień Seniora.  Na zaproszenie zarządu na czele z prezes Wiesławą Błażejewską na spotkaniu gościł Marian Pająk - Prezes PSERiI, Wójt Gminy Ujazd Marcin Grzelczak, Przewodniczący Rady Gminy Ujazd Artur Pawlak, Skarbnik Gminy Ujazd Jolanta Piotrowska, Dyrektor Powiatowego Banku Spółdzielczego w Tomaszowie Maz. Oddział w Ujeździe Wiesława Matera, Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe Katarzyna Rutkowska-Bernacka, przedstawiciele zaprzyjaźnionych kół emerytów z Ujazdu i Skrzynek oraz sponsorzy imprezy - Anna I Marcin Chmielewscy.

Na wstępie minutą ciszy uczczono członków Koła, którzy zmarli w ciągu ostatniego roku. Następnie zarówno prezes Pająk, wójt Marcin Grzelczak, przewodniczący Artur Pawlak, dyrektor Wiesława Matera i koledzy z kół emerytów składali zebranym najserdeczniejsze życzenia przede wszystkim zdrowia i tego, co pozwoli na długo pozwoli cieszyć suię życiem i przyjaźnią życzliwych ludzi. Z rąk prezesa Pająka zasłużeni członkowie otrzymali odznaki: srebrne - Bolesław Krajewski i Stanisław Kwaśkiewicz, oraz brązowe - Barbara Jóźwiakowska, Jerzy Karbowiak i Jan Kotynia. Doceniono również zaangażowanie kilku pań, którym wręczono dyplomy uznania. Były to: Teresa Cegielska, Krystyna Pusz, Teresa Kucza, Marianna Karlińska i Honorata Kmiecik. Na zakończenie z rąk prezes Wiesławy Błażejewskiej dyplomy otrzymali najstarsi członkowie koła, którzy kończyli 80 lat: Kazimiera Zimnicka, Aleksandra Stroińska, Ewa Rybak, Barbara Kwaśkiewicz, Tadeusz Szafrański i Jerzy Karbowiak.

Po części oficjalnej wystąpił zespół Skrzynkowianki, który śpiewał o tym jaka to jest dola seniora. Nie było smutno a za śpiewy Skrzynkowianki nagrodzono głośnymi brawami. Po wzniesieniu toastu za wszystkich, którzy potrafią przechytrzyć czas i nie poddają się jego upływowi i wspólnym objedzie szanowni emeryci bawili suię jak co roku - długo i wesoło.

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera