Marsjańska wizyta w Ujeździe

W poniedziałek 10 września uczniowie szkół podstawowych z terenu gminy Ujazd mieli okazję zapoznać się z budową i działaniem prawdziwego marsjańskiego łazika! Dzięki współpracy w ramach konsorcjum z gminą Moszczenica, Czarnocin, Będków oraz z Politechniką w Częstochowie, do Gminnej Hali Sportowej zawitał łazik wykonany przez studentów częstochowskiej uczelni.

Wspomniane urządzenie jest aktualnie najlepszym na świecie w swojej klasie! W konkursie łazików marsjańskich University Rover Challenge 2018, studenci Politechniki Częstochowskiej odnieśli spektakularny sukces, zajmując pierwsze miejsce wśród 35 ekip z całego świata! Dzieci i młodzież ze szkół w Ujeździe i Osiedlu Niewiadów z olbrzymim zainteresowaniem przyjęli niecodziennego gościa a pytaniom nie było końca.

„Dziękuję za bardzo dobrą współpracę, dzięki której takie inicjatywy możemy realizować na terenie naszych gmin – powiedział wójt Artur Pawlak – kolegom wójtom na czele z Wójtem Gminy Moszczenica panem Marcelim Piekarkiem. Dziękuję przedstawicielom Politechniki Częstochowskiej a w szczególności Profesorowi Marcinowi Korytkowskiemu oraz uzdolnionym studentom, panom: Maciejowi Pierzgalskiemu i Radosławowi Krawczykowi, którzy z pasją prezentowali łazik i cierpliwie odpowiadali na pytania”.

 

 

22
stycznia wtorek
imieniny: Dominiki, Mateusza, Wincentego

Najbliższe wydarzenia:

×

Wyszukaj w serwisie

×

Zapisz się do Newslettera